I Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

20-12-2022 | Galeria, Relacje

17 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Redzie odbył się I Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego.

Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Redzie. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Starosta Wejherowski – Gabriela Lisius,  Burmistrz Miasta Redy – Krzysztof  Krzemiński, Posłanka na Sejm RP – Henryka Krzywonos-Strycharska oraz Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej reprezentowany przez Prezesa Stanisława Kwiatkowskiego. Patronat medialny nad turniejem objęła Nadmorska Grupa Medialna „Nadmorski24.pl”, Norda FM oraz Twoja Telewizja Morska. Współorganizatorem turnieju było Stowarzyszenie Reda 3.0 oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Zastępca Burmistrza Miasta Redy – Łukasz Kamiński, Prezes Klubu UKS „Jedynka” – Tomasz Formella oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta w Redzie – Andrzej Byczkowski, którzy życzyli wszystkim uczestnikom wielu wspaniałych sportowych przeżyć i sukcesów.

W turnieju wystąpiło 8 zespołów męskich. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach rozgrywkowych. Do półfinału awansowały po dwa najlepsze zespoły z grup. Zwyciężyła drużyna ZCP Volley Gdańsk, 2 miejsce UKS 1 Reda(II zespół), 3 miejsce Szach-Mat, 4 miejsce Speednet Volley, 5-6 ex Hydra Volleyball Team, 5-6 ex AVOCADO Friends Team, 7-8 ex UKS Jedynka Reda 1, 7-8 ex Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięskich zespołów okolicznościowymi pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi, której dokonali Henryka Krzywonos-Strycharska, Stanisław Kwiatkowski, Marek Budnik, radni Rady Miejskiej w Redzie, Tomasz Formella i Sebastian Browarczyk.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!