Zaznacz stronę

„Z podwórka na bieżnię” znowu w Redzie

16-09-2021 | Aktualności, Galeria

Słoneczna Reda przywitała organizatorów i uczestników ogólnopolskiej akcji “ORLEN z podwórka na bieżnię 2021”- wydarzenia, które 15 września zawitało do naszego miasta. Na stadionie lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji licznie stawili się adepci lekkiej atletyki ze wszystkich redzkich szkół podstawowych – prawie 450 młodych sportowców z klas IV – VI. Przywitali ich utytułowani lekkoatleci: Sebastian Chmara, halowy mistrz Europy (1998) i halowy mistrz świata (1999) w siedmioboju oraz Paweł Januszewski, mistrz Europy na 400m przez płotki (1998), prezes Fundacji Wychowanie przez Sport, głównego organizatora wydarzenia. Honory domu pełnili dyrektor redzkiego MOSiR Jerzy Conradi, Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński, zastępca burmistrza Łukasz Kamiński oraz przewodniczący Komisji Kultury, Sportu, Rekreacji i Promocji Rady Miejskiej w Redzie Leszek Hebel.

Po przywitaniu uczestników i wspólnej rozgrzewce w programie znalazły się biegi sprinterskie, płotkarskie i sztafetowe oraz wspólny bieg integracyjny. Rywalizacja sportowa przeplatała się z występami artystycznymi. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali okolicznościowe statuetki, a każde dziecko pamiątkową koszulkę oraz medal uczestnika. Warto wspomnieć, że to już drugie wydarzenie dla młodzieży organizowane przez fundację Wychowanie przez Sport, poprzednim razem na redzkim stadionie spotkaliśmy się rok temu.

Organizatorami „Z podwórka na bieżnię” są PKN ORLEN, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Fundacja Wychowanie przez Sport. Reda znalazła się w gronie 10 miast gdzie wydarzenie się odbywa.

Skip to content