Zaznacz stronę

Redzcy zawodnicy wywalczyli pierwsze miejsce w sztafecie 4x100m

13-09-2021 | Aktualności, Galeria

W sobotę, 11 września, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbył się Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd.  Przed publicznością rywalizowały zawodniczki i zawodnicy, którzy – zdobywając najwyższe laury – reprezentowali Polskę podczas letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Między innymi mogliśmy podziwiać Patryka Dobka (brązowy medal w biegu na 800 m), Małgorzatę Hołub-Kowalik (złota i srebrna medalistka w sztafecie 4 x 400 m), Kornelię Lesiewicz (olimpijka specjalizująca się w biegu na 400 m), Marcina Krukowskiego (olimpijczyk specjalizujący się w rzucie oszczepem) i Cypriana Mrzygłóda (olimpijczyk specjalizujący się w rzucie oszczepem). Na trybunach znalazły się również Gwiazdy Lekkiej Atletyki w osobach Igi Baumgart-Witan, (złota i srebrna medalistka w sztafecie 4 x 400 m) oraz   Mateusza Borkowskiego,  (olimpijczyk specjalizujący się w biegach średnich).

W programie nie zabrakło rywalizacji dzieci, młodzieży, juniorów oraz zawodników niepełnosprawnych. Redzcy zawodnicy pod kierunkiem trenerów Ilony Myszk, Tomasza Formeli i Anny Bałdyga wywalczyli 1 miejsce w sztafecie 4x100m U12 Mix (Lena Herbasz, Olaf Mej, Lea Kolasa, Adam Dylak) oraz 2 miejsce w sztafecie 4x100m U14 Mix (Emilia Grychta, Fabian Robaszkiewicz, Julia Żylla, Szymon Zbróg).

Sportowe zmagania komentował Sebastian Chmara – dawny mistrz świata w siedmioboju, a także trener i działacz sportowy. Obecny był również Tomasz Majewski – wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, kulomiot, olimpijczyk i wielokrotny medalista największych imprez lekkoatletycznych. Menadżerem głównym mitingu był trener bloku wytrzymałościowego PZLA, znany i zasłużony trener powiatu wejherowskiego, Zbigniew Rolbiecki.

tekst – Andrzej Byczkowski, zdjęcia – Michał Kaczmarek

Skip to content