Zaznacz stronę

KAMERALNA REDA gra do końca wakacji!

19-08-2021 | Aktualności, Galeria, Galeria Inwestycyjna, Kultura I Rozrywka

Do końca wakacji, w każdą niedzielę w Rodzinnym Parku Miejskim odbywają się koncerty z cyklu KAMERALNA REDA. 8 sierpnia na scenie amfiteatru zagrali muzycy grupy  Żmigrodzka Trio. W repertuarze znalazły się popularne melodie polskie i zagraniczne oraz standardy jazzowe. Dla redzkiej publiczności zagrali: Dorota Kołodziej- vocal, Gabriela Żmigrodzka – skrzypce oraz Adam Pietrzak – piano.

Tydzień później, 15 sierpnia, mogliśmy podziwiać Violin Swing Trio. W pogodnych swingujących rytmach instrumentaliści zaprezentowali  przegląd przebojów muzyki światowej i polskiej, m.in. The Manhattans; New York, New York; melodie Georga Gershwina, muzykę z filmów 07 zgłoś się i Vabank a na zakończenie „Piosenka jest dobra na wszystko” Kabaretu Starszych Panów. W chłodne niedzielne popołudnie to był bardzo rozgrzewający koncert.

Violin Swing  Trio zagrali w składzie : Agnieszka Sowa – skrzypce,  Andrzej Sowa – fortepian oraz Janusz „Macek” Mackiewicz, jeden z najlepszych polskich kontrabasistów i gitarzystów basowych.

W najbliższą niedzielę, 22 sierpnia, wystąpi Duet instrumentalno-wokalny /piano/akordeon i sopran/. Organizatorem wydarzenia jest Fabryka Kultury w Redzie.

fot. Michał Kaczmarek

Skip to content