I Festiwal Biegowy ULTRA WAY

02-06-2021 | Aktualności

W dniach 28-29.05.2021 roku odbył się I Festiwal Biegowy ULTRA WAY. Zawodnicy startowali z Rumi, a ci którzy mieli do pokonania 100 km zaczęli swoją przygodę przed  północą przy Jeziorze Dobrym.

Zawodnicy pokonywali pagórkowate tereny leśne, w które obfitują Kaszuby Północne. Trasy prowadziły także brzegiem morza, przez morenowe wzniesienia i obszary o ukształtowaniu polodowcowym. Biegacze mijali wioski, jeziora, rzeki i obszary bagienne. Trasy biegu przebiegały przez Puszczę Darżlubską, Trójmiejski Park Krajobrazowy, rezerwaty przyrody „Darżlubskie Buki” i „Źródliska Czarnej Wody”, a także  Wysoczyzną Żarnowiecką położoną pomiędzy Wybrzeżem Słowińskim i Pradoliną Redy-Łeby. W miasteczku biegowym oraz na trasie biegaczy dopingowali okoliczni mieszkańcy i sympatycy tej formy aktywności sportowej.

W ramach festiwalu odbyły się biegi na 5 dystansach. Były to BIEG DLA 10 (na 10 km),  SŁONECZNE POPOŁUDNIE (na 22 km), RZEŚKI RANEK (na 50 km), W BLASKU KSIĘŻYCA (na 100 km), a także najbardziej trudny bieg na dystansie 100 mil (160 km), czyli  PORANEK NA PLAŻY.

W zawodach we wszystkich biegach wystartowało 350 zawodników. Oprócz mieszkańców województwa Pomorskiego na Kaszuby zawitały także osoby z Warmii i Mazur, Mazowsza, Śląska, Podkarpacia, Wielkopolski i wielu innych obszarów Polski. Pięknymi statuetkami uhonorowano najlepszych zawodników open wśród kobiet i mężczyzn na każdym dystansie, również w poszczególnych kategoriach wiekowych, a także przyznano tytułu najszybszym biegaczom z Powiatu Wejherowskiego. Wręczono również nagrodę Fair Play za wybitnie sportową postawę.

Festiwal zorganizowało Stowarzyszenie Ultra-Way. Imprezę wsparli: Urząd Miasta Rumia, MOSiR Rumia, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Miasto Reda, Gmina Wejherowo, Gmina Puck, a także inne lokalne samorządy. Wydarzenie honorowym patronatem objął Polski Komitet Olimpijski oraz Regionalna dyrekcja Lasów Państwowych.