Cele i uczestnicy Rajdu
Głównym celem rajdu jest rozwijanie wiedzy i świadomości o zbrodni dokonanej w Lesie Piaśnickim wśród mieszkańców Pomorza, tak aby pamięć o ofiarach zbrodni ludobójstwa przetrwała i była przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Uczestnicy to motocykliści z wielu miejsc naszego województwa i kraju, którym na sercu leży propagowanie wiedzy o Martyrologii Piaśnicy. Najliczniejszą grupę stanowią uczestnicy z powiatu wejherowskiego, puckiego i kartuskiego.
Termin i miejsce Rajdu:
6 września 2020 r. (niedziela). Wyjazd o godz. 14:00 z „Bramy Piaśnickiej” w Wejherowie do nekropolii w Lesie Piaśnickim.
Przebieg Rajdu:
Uczestnicy rozpoczynają rajd o godz. 14:00 z „Bramy Piaśnickiej” w Wejherowie. Przemieszczają się zwartą kolumną motocyklową w kierunku Lasu Piaśnickiego.
Na miejscu o godz.15:00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta.
Postanowienia ogólne:
Organizatorem Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego jest Stowarzyszenie „Żyj Godnie” w Wejherowie oraz Kapituła Rajdu Piaśnickiego.
Nad przebiegiem i organizacją Rajdu czuwa Kapituła Rajdu, sprawująca również nadzór merytoryczny.
Wszelką korespondencję i rejestrację dotyczącą Rajdu należy kierować do 1 września 2020 roku pod adresem Przewodniczącego Kapituły Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego:
Marcin Drewa – Wejherowo
tel. 510-114-114
Tożsamość uczestnika ustala się na podstawie obowiązujących i powszechnie uznawanych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej dokumentów tożsamości.
W czasie przejazdu obowiązuje cisza, kultura osobista i jednakowy ubiór (specjalna koszulka uczestnika rajdu). Ważne jest również, przestrzeganie zasad zawartych w Kodeksie Ruchu Drogowego
Pomysłodawca : Stowarzyszenie „Rodzina Piaśnicka” – Marcin Drewa
Patronat honorowy nad III Motocyklowym Rajdem Piaśnickim objął Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński.