Zaznacz stronę

Rozstrzygnięcie konkursu „Pomorskie dla Seniora”

20-07-2020 | Aktualności, Galeria, Galeria 2020, Seniorzy

Miło nam poinformować, że mieszkanka Redy – pani Anna Mostek, została wyróżniona w tegorocznej edycji konkursu „Pomorskie dla Seniora”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Pani Ania jest laureatką w kategorii Zwyczajny – Niezwyczajny Senior, gdzie szczególną uwagę zwracano na działania kandydatów na rzecz społeczności lokalnej i aktywność w ramach wolontariatu.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, łącznie wpłynęło 41 kandydatur: 19 w kategorii Zwyczajny – Niezwyczajny Senior, 3 w kategorii Pracodawca przyjazny Seniorom oraz 19 w kategorii Przyjaciel Seniora. Kandydatów zgłaszały organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego oraz osoby fizyczne z województwa pomorskiego. Kapitułę konkursu stanowili członkowie Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej. Każdy z laureatów otrzymał tytuł, dyplom, upominki rzeczowe oraz grafiki wykonane przez lokalnych artystów.

Pani Anna Mostek jest wyjątkową osobą. Od kilku lat uczęszcza do Uniwersytetu III Wieku, działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Redzie. Jej wielkie zaangażowanie w działalność kulturalną naszego miasta poznaliśmy również przy współpracy z redzką Fabryką Kultury. Na co dzień pani Anna mobilizuje redzkie środowisko seniorów i zachęca ich do uczestnictwa w plenerowych próbach teatralnych. Ponadto pani Anna jest sekretarzem Redzkiej Rady Seniorów,  która współpracuje z władzami miasta w działaniach na rzecz najstarszych mieszkańców Redy.

 

Więcej informacji na stronie:  https://pomorskie.eu/-/to-oni-bezinteresownie-pomagaja-starszym-ludziom-znamy-laureatow-konkursu-pomorskie-dla-seniora

Pani Aniu, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

fot Dawid Linkowski – Gdański Teatr Szekspirowski

Skip to content