Zaznacz stronę

Roboty na Obwodowej i Łąkowej – zmiany w organizacji ruchu

03-12-2020 | Aktualności

Trwają prace przy przebudowie ulicy Obwodowej oraz skrzyżowania ulic Gdańskiej i Łąkowej – dwóch ważnych punktów na mapie drogowej Redy. Przed nami kolejne, znaczące utrudnienia komunikacyjne.

9 i 10 grudnia, czyli w najbliższą środę i czwartek, zostanie całkowicie zamknięty wjazd i wyjazd z ulicy Łąkowej w kierunku Wejherowa. Oznacza to, że nie będzie można wyjechać z Łąkowej w ulicę Gdańską, a także skręcić z ulicy Gdańskiej w prawo, w ulicę Łąkową. W tym czasie układana będzie warstwa asfaltowa. Utrudnienia potrwają dwa dni, po tym czasie ulica zostanie otwarta, lecz bez lewoskrętów.

W tym samym terminie, 9 i 10 grudnia, na ulicy Obwodowej zamknięte zostaną wjazdy i wyjazdy ulic Szkolnej i Brzechwy, a ruch będzie się odbywał wyłącznie prosto. Przez całą środę i czwartek, kierowcy poruszający się ulicą Obwodową nie będą mogli skręcić ani w ulicę Szkolną, ani w ulicę Brzechwy. Wyjazd z tych ulic na Obwodową też nie będzie możliwy. Sama ulica Obwodowa pozostanie przejezdna. Na czas robót zostaną wyznaczone objazdy.

W kolejną sobotę, 12 grudnia, ulica Obwodowa zostanie na odcinku od ulicy Łąkowej do ronda przy ul. Młyńskiej całkowicie wyłączona z ruchu. Na całej szerokości ulicy będzie w tym dniu układana ostatnia warstwa nowej nawierzchni.

Oprócz tego od piątku, 11-go, do wtorku, 15 grudnia, w związku z naprzemiennym układaniem warstw nawierzchni jezdni, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ulicy Obwodowej – w dostępie do ulicy Garncarskiej i zjazdu do stadniny. W tym samym czasie ulica Gdańska będzie naprzemiennie zwężana do jednego pasa ruchu.  Obie ulice jednak pozostaną przejezdne.

W środę, 16 grudnia, ponownie zamknięte zostaną wjazdy i wyjazdy ulic Szkolnej i Brzechwy oraz ulicy Garncarskiej. Tu również układana będzie ostatnia warstwa nowej nawierzchni.

Wszystkie prace będą wykonywane w ciągu dnia. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych terminy mogą ulec zmianie. Użytkowników drogi przepraszamy za utrudnienia i prosimy o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Na czas robót zmienia się również organizacja ruchu autobusów:

Skip to content