Zaznacz stronę

Redzki Klub Seniora już działa

03-03-2020 | Aktualności, Galeria, Galeria 2020, Klub Seniora, Seniorzy

W ubiegłym roku Reda otrzymała 150 tysięcy złotych z Programu „Senior+” Edycja 2019 na utworzenie i wyposażenie dziennego Klubu Seniora.  Nowa placówka została uruchomiona na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a uroczyste otwarcie odbyło się 2 marca.

Uzyskana dotacja pozwoliła na kompleksową adaptację pomieszczeń znajdujących się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W klubie będą realizowane zajęcia kulturalne i terapeutyczne.

To, jak placówka powinna wyglądać, określa dokładnie rządowy program wieloletni SENIOR+. W klubie znajduje się pomieszczenie wyposażone w sprzęt RTV i komputer z dostępem do Internetu, a także zaplecze kuchenne i sanitarne. W  nowej placówce, w imieniu władz miasta seniorów powitali: Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Okrój w towarzystwie Zastępców Burmistrza Miasta Haliny Grzeszczuk i Łukasza Kamińskiego oraz radni: Teresa Tkaczyk, Emilia Sawicka-Lieder, Radosław Farion, Sebastian Kozioł i Krystian Melcer. Obecni byli też radni Młodzieżowej Rady Miejskiej.  Seniorom przekazano liczne prezenty, które bardzo przydadzą się do urozmaicenia prowadzonych zajęć. Na ręce kierownika Klubu i Przewodniczącej Redzkiej Rady Seniorów trafiły m.in. ekspres do kawy, liczne gry planszowe oraz zestaw herbat.

Inwestycja została zrealizowana przez Urząd Miasta w Redzie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Rządowa dotacja stanowiła 80% kosztów, pozostałe 20% stanowiło wkład własny Gminy.

fot. Michał Kaczmarek

 

 

Skip to content