Zaznacz stronę

28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W REDZIE

13-01-2020 | Aktualności, Galeria, Galeria 2020, Kultura I Rozrywka

Od godzin rannych, w niedzielę 12 stycznia, na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy kwestujących z puszkami WOŚP. Celem 28 Finału WOŚP było i jest zebranie pieniędzy m.in. na aparaty do znieczulenia, lampy i stoły operacyjne, zestawy endoskopowe oraz aparaty RTG. Sztaby działały w wielu krajach, także w Australii, gdzie WOŚP zbierała pieniądze na walkę z pożarami, wybuchającymi tam od października zeszłego roku.

W 28 Finale w kraju działało 1760 sztabów i 120 tys. wolontariuszy, z czego w Redzie 1 sztab i ok. 100 wolontariuszy ze Szkół Podstawowych nr 2, 3, 4 i Szkoły Prywatnej. W godzinach popołudniowych  Orkiestra przeniosła się do Zielonej Wioski w Aquaparku Reda, gdzie odbyły się koncerty, licytacje, a w kawiarence znalazły się – pieczone częściowo przez młodzież – ciasta. Występy artystów przeplatały  licytacje, prowadzone przez Tomasza Wiśniewskiego. Najwyższą cenę 660 zł  uzyskała koszulka MZKS Arka Gdynia z autografami piłkarzy.

Na scenie wystąpili: Martyna Piesiak (Reda); Roksana Jocz (Leśniewo); Krzysztof Kreft (Reda); Agata Jasińska (Wejherowo);  Natalia Modzelewska (Bolszewo); Karina Gęsicka (Rumia);  Redzka Orkiestra Dęta i redzka grupa  „Heavy metalowe Jaśki”.

O godz.20 uczczono minutą ciszy zmarłego przed rokiem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W Redzie, na zakończenie Finału można było obejrzeć iluminowaną pierwszą w Europie, a drugą na świecie zjeżdżalnię Aquaspinner.

W tegorocznej edycji  Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Redzie, po wstępnych obliczeniach  zebrano ok. 53 tys. zł, a nie podliczono jeszcze wpłat w walutach obcych.

Redzką edycję 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotował sztab w składzie:  Hanna Kwaśny, Tomasz Wiśniewski, Łukasz Kamiński, Mateusz Kamiński, Zuzanna Chuchała, Joanna Żaczek, Magdalena Szornak, Marlena Jasińska. Za kawiarenkę i opiekę nad uczniami były odpowiedzialne: Natalia Richert, Joanna Lach, Ludmiła Zyśk, Aneta Krakowska, Agnieszka Naczk,  Agnieszka Gomułka, Alina Kreft i Paulina Popławska.

Z redzkim sztabem zagrali: Stadnina Koni Pegaz, Studio Czarna Zebra, Pracownia Ceramiczna RA, Muzyczny Starter, River Style Hotel, Hito Sushi &Thai Restaurant, JM Studio Urody, Gabinet Kosmetyczny Magnolia, Studio Urody Wyczesz Wymaluj, Premium Fitness&Gym, Dyskoteka Wesele, Swantewid Restauracja, Restauracja Młynek i Kawa, Pizzeria Piccolo Mulino, WiolaArt

tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

 

 

 

 

Skip to content