Zachęcamy mieszkańców do korzystania z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”!

15-07-2019 | Aktualności

Już od roku w Redzie działa bezpłatna aplikacja „BLISKO”. Za jej pomocą mieszkańcy Redy, którzy zainstalują ją w swoich smartfonach, w kilka sekund dowiedzą się o nadchodzących wydarzeniach lub zagrożeniach.

Aplikacja „Blisko” to jeden z elementów systemu wczesnego ostrzegania SISMS, za pomocą którego można otrzymać informacje, dotyczące m.in. występujących niepokojących zdarzeń czy spraw, które interesują mieszkańców. Do zarejestrowanej osoby wysyłane jest ostrzeżenie lub inne informacje o zagrożeniach.  Oprócz ostrzeżeń, użytkownik aplikacji „Blisko” może otrzymywać informacje o ważnych wydarzeniach w mieście, związanych z kulturą, sportem, utrudnieniami komunikacyjnymi czy sprawami społecznymi.

Jak korzystać z systemu SISMS?

• Jeśli masz smartfona, pobierz bezpłatną aplikację Blisko.
  • Wejdź na stronę: https://www.sisms.pl/zostan-uzytkownikiem
  • Wpisz w wyszukiwarce swoją miejscowość.
  • Każdy nadawca proponuje własny zestaw serwisów – wybierz te serwisy, które Cię interesują (powiadomienia będą przychodzić tyko z wybranych serwisów).
  • W każdej chwili możesz zmieniać swoje ustawienia: nadawców i ich serwisy, kanały komunikacji.

Serwisy miejskie, które są dostępne w zakładce „Miasto Reda”, to:

• Aktualności i wydarzenia,
  • Kultura i sport,
  • Ostrzeżenia i komunikaty.

W aplikacji „Blisko” można również włączyć inne powiadomienia:

• RSO – czyli Regionalny System Ostrzegania nadający komunikaty m.in. o zagrożeniach pogodowych i nie tylko.

W trzecim kwartale 2019 roku planowane jest udostępnienie mieszkańcom dodatkowej zakładki przedstawiającej komunikaty pogodowe:

• Łowcy Burz.

Obecnie uruchamiamy w aplikacji nowy serwis, dotyczący gospodarki odpadami na terenie Redy. Od sierpnia 2019 r. mieszkańcy będą mogli na bieżąco otrzymywać informacje o harmonogramie wywozu odpadów komunalnych, o terminach tzw. wystawek czy płatności za śmieci.

Aplikacja jest darmowa, a korzystanie z niej całkowicie bezpłatne. Komunikator wymaga jedynie połączenia z internetem. Aplikację można pobrać na wszystkie systemy mobilne w Google Play, APP Store oraz Windows Store, wpisując w wyszukiwarkę „Blisko”.