Zaznacz stronę

Policjanci apelują o ostrożność – „Nie daj się oszukać metodą na BLIK-a”

19-07-2019 | Aktualności, Programy profilaktyczne

Wejherowscy policjanci ostrzegają przed nową metodą oszustów na tzw. „Blika”. Oszuści wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, po czym logują się do nich. Kolejnym krokiem przestępców jest znalezienie na liście znajomych osoby do której wysyłają wiadomość z prośbą o pożyczenie pieniędzy na zakupy.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie ostrzegają przed nową metodą oszustwa internetowego. Metoda wyłudzenia pieniędzy metodą „BLIK” polega na uzyskaniu kodu BLIK ofiary. Oszust włamuje się na konto portalu społecznościowego wybranej przez siebie osoby, a następnie wysyła poprzez komunikator do jej znajomych wiadomość z prośbą o pożyczenie pieniędzy. Najczęściej  w treści wiadomości przestępcy proszą o pożyczkę, tłumacząc się nagłą potrzebą, np. że właśnie stoi przed kasą, a  okazało się, że zapomniał wziąć ze sobą portfela. W dalszej kolejności oszust prosi osobę o podanie kodu BLIK, co umożliwia mu wypłacenie gotówki z bankomatu.

Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności. Uważajmy, komu udostępniamy nasze kody upoważniające do wypłaty pieniędzy z naszego konta.

Skip to content