Miejska SP 2 i Powiatowa PZS Inauguracja roku szkolnego

04-09-2019 | Aktualności, Aktualności Oświatowe, Galeria, Galeria 2019

W pierwszy poniedziałek września w godzinach rannych w Szkole Podstawowej nr. 2 im. Małego Trójmiasta Kaszubskiego w Redzie miała miejsce Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020, połączona z uroczystym otwarciem nowego budynku szkoły. Pani dyrektor szkoły Iwona Nowicka powitała przybyłych na uroczystość – władze miasta, posłów, przedstawicieli władz powiatowych, rodziców i uczniów.  Po części oficjalnej i przecięciu symbolicznej wstęgi na patio szkoły, w sali gimnastycznej odbyła się część artystyczna i zwiedzanie nowej części szkoły.

W samo południe  w sali gimnastycznej Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie  odbyła się  Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020, uroczystość połączona była z otwarciem w nowym budynku 10 pracowni zawodowych.      Po powitaniu przybyłych  przez panią  dyrektor PZS Dorotę Nowicką -Klimowicz,  wystąpieniach starosty powiatu wejherowskiego Gabrieli Lisius i arcybiskupa Sławoja Leszeka Głódźa, nastąpiło symboliczne otwarcie nowego obiektu i poświęcenie nowych pracowni. Było zwiedzanie nowych pracowni i występ artystyczny Zespołu Wokalnego Klubu Marynarki Wojennej.

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek