Zaznacz stronę

KOMUNIKAT PRASOWY – Zmiany w systemie rezerwacji rowerów Mevo!

30-05-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

Nextbike Polska wprowadza zmiany w funkcjonowaniu systemu rezerwacji rowerów MEVO dla Obszaru Metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Na czas ich wdrażania, od 30 maja możliwość rezerwacji zostanie czasowo wyłączona. W czerwcu rozpoczną się testy nowych rozwiązań.

Od uruchomienia systemu minęły ponad trzy miesiące. Rowery cieszą się ogromną popularnością – od startu (tj. 26 marca 2019 roku) wypożyczono je ponad 500 tysięcy razy. W Mevo zarejestrowało się niemal 100 tysięcy użytkowników. To także czas testów i sprawdzania, jakie rozwiązania są dla wypożyczających satysfakcjonujące, a które należy poprawić. Jedną z funkcjonalności, wymagających ulepszenia okazał się sposób rezerwacji.

Opcja rezerwacji w jej dotychczasowym kształcie nie sprawdziła się, szczególnie w obliczu częściowego uruchomienia systemu. Ograniczała dostępność niepełnej jeszcze floty, postanowiliśmy więc zareagować i znaleźć inne rozwiązanie – mówi Paweł Orłowski, prezes Nextbike.

Funkcja na czas wprowadzania zmian zostanie wyłączona. W czerwcu rozpoczną się testy nowych rozwiązań, mających na celu optymalizację korzystania z rowerów.

Cały czas trwają również intensywne prace nad wprowadzeniem na ulice OMGGS pełnej floty. W tej chwili są już testowane kolejne partie rowerów.

 

Skip to content