„Dawnych wspomnień czar…” czyli 55 lat Szkoły Podstawowej nr 2

02-12-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

W piątek, 29 listopada, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Małego Trójmiasta Kaszubskiego w Redzie obchodziła jubileusz 55-lecia.Święto rozpoczęło się mszą  w kościele p.w. Św. Antoniego Padewskiego, a po mszy wszyscy udali się do szkolnej hali sportowej na Galę Jubileuszową.

Dyrektor szkoły Iwona Nowicka przywitała zaproszonych gości, wśród których znaleźli się byli nauczyciele, pracownicy i absolwenci, poseł na Sejm RP Kazimierz Plocke, wicestarosta powiatu wejherowskiego Jacek Thiel , burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński oraz poprzedni włodarze miasta, radni powiatu, radni Rady Miejskiej w Redzie i przyjaciele szkoły.

Pani dyrektor przedstawiła historię szkoły oraz uczących w niej nauczycieli i pracowników, którym złożyła symboliczne podziękowanie za pracę i zaangażowanie. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny. Uroczystość zakończyło spotkanie byłych i obecnych pracowników i absolwentów przy jubileuszowym torcie i zwiedzanie szkoły.

tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek