Zaznacz stronę

Biesiada Literacka z Radosławem Piwowarskim

12-03-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

Kolejne spotkanie w ramach Biesiad Literackich Autobiografie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Derdowskiego odbyło się w szczególnym dniu „Dniu Kobiet”. Zaraz po wejściu do Biblioteki prowadzący Biesiady Krystian Nehrebecki i gość Radosław Piwowarski złożyli życzenia i wiązankę kwiatów dla Pań na ręce gospodyni obiektu, dyrektor Bożeny Natzke.

Początek spotkania też był nietypowy, ponieważ zebrani w formie konkursu mieli podać, jakie filmy nakręcił gość redzkiej biblioteki. Nagrody książki trafiły do dwóch osób.

Radosław  Piwowarski – reżyser, scenarzysta i aktor filmowy, wykładowca w szkole filmowej, twórca ponad dwudziestu filmów i seriali telewizyjnych, w tym kultowych filmów: „Yesterday”, „Pociąg do Hollywood”, „Kochankowie mojej mamy”, seriali: „Jan serce”, „Złotopolscy”,  laureat nagród filmowych. Debiut literacki „Sceny rozbierane”, Historie towarzyszące powstawaniu filmu bywają równie pasjonujące co sam film.  

Rozmowa o książce, w której jest dwadzieścia jeden rozdziałów, m.in. – Piersi, Mastroianni w Moskwie, Casting, Z pamiętnika młodego scenarzysty, Największa polska aktorka;  historie te są inspirowane prawdziwymi zdarzeniami, ale nie pada żadne prawdziwe nazwisko.

W czasie spotkania starano się rozszyfrować prawdziwe nazwiska, a w serii pytań gość wyczerpująco starał się na nie odpowiedzieć. Na zakończenie były tradycyjne autografy i wspólne zdjęcia.

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

 

Skip to content