Zaznacz stronę

Zaczynamy walkę z cyberprzemocą

12-10-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018, Wyróżnione

LIST BURMISTRZA DO MIESZKAŃCÓW REDY

11 października w Urzędzie Miasta w Redzie odbyło się  spotkanie inaugurujące prace nad  „Gminnym Programem Przeciwdziałania Cyberprzemocy na lata 2018 – 2022”. Zaproszono przedstawicieli wszystkich redzkich szkół i przedszkoli, jednostki organizacyjne miasta, lokalne organizacje pozarządowe i policję.

Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński i wiceprezes Stowarzyszenia In Gremio Marek Radyko podpisali umowę na opracowanie, wprowadzenie projektu i realizację zadań w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Cyberprzemocy na lata 2018 – 2022.

Rada Miejska w Redzie uchwaliła przystąpienie do opracowania Programu na ostatniej sesji. Tym samym Reda, jako drugi po Gdyni samorząd w Polsce, rozpoczyna proces wprowadzania systemowych rozwiązań mających chronić dzieci przed cyberprzemocą. Założenia przygotowanego programu przedstawili współtwórcy programu gdyńskiego: ekspert ds. cyberprzemocy Jakub Ubych i psycholog Paweł Brzeziński z Ośrodka Psychologiczno-Pedagogicznego RAZEM.

Podstawą Programu jest synergia działań skierowanych do dzieci, rodziców i nauczycieli. Opracowane rozwiązania systemowe ustalają jednolite zasady i procedury oraz zapewniają zintegrowany system szkoleń. Najważniejsza jest spójność działań na linii szkoła – dom. W ramach Programu w szkołach zostaną przeprowadzone badania, warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, uczniów i rodziców oraz audyty bezpieczeństwa cyfrowego. Uruchomiona zostanie strona internetowa www.cyberprzemocreda.pl oraz internetowa infolinia.

 

 

 

 

 

Skip to content