Zaznacz stronę

XXIV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy rozstrzygnięty!

20-12-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

XXIV MIEJSKI KONKURS BOŻONARODZENIOWY – rekordowa ilość pięknych dzieł świątecznych

 Dnia 18.12.2018r. jury w składzie: przewodniczący Tomasz  Wiśniewski, Dorota Dobrzyńska (MDK), Bogdana Gołojuch, Brygida Śniatecka (Stowarzyszenie Kunszt), Karolina Bochan, (Rada Miasta) oceniło prace nadesłane na Konkurs Bożonarodzeniowy i przyznało 59 nagród i wyróżnień.

Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa nr 3, Miejski Dom Kultury w Redzie i Parafia Św. Wojciecha w Ciechocinie. Na konkurs napłynęła rekordowa ilość prac – łącznie 455. Wśród najpopularniejszych kategorii znalazł się wizerunek Św. Mikołaja (128 prac) i szkatułka na biżuterię z motywem świątecznym (162 prace). Ponadto zgłoszono do konkursu 73 bałwanki, 62 biało – czerwone bombki na choinkę i 30 szopek rodzinnych.

Jury w ocenie prac brało pod uwagę oryginalność, stosowane materiały i samodzielność wykonania ozdób (w przypadku szkatułek). Konkurs odbywał się już po raz 24, a w przyszłym roku odbędzie się jego 25 jubileuszowa edycja. Postanowiono w br. powrócić do koncepcji szopki rodzinnej, gdyż ta forma mobilizuje całą rodzinę do wspólnej pracy twórczej i wpisała się już w tradycję miejskich konkursów świątecznych.

Najciekawszą szopkę z tradycyjnymi figurkami wykonał Krystian Byczkowski z kl.2d z SP3 oraz rodzina Glinieckich z SP4 z fotografiami szopek z różnych zakątków i zdjęciami rodzinnymi. Trzecie miejsce zajęła szopka Piotra Perszona z  kl.1b z SP5. Wśród  bałwanków przeważały formy z tworzyw, papieru lub tkaniny wypełnione granulatem. Nagrodzone zostały bałwanki: Nadii Lewna z SP2 (I miejsce), Darii Szeląg z przedszkola „Chatka Puchatka” (II miejsce) i Amelii Skurtys z SP3 (III miejsce). Najtrudniejsze zadanie miało jednak jury przy wizerunkach Św. Mikołaja, gdyż wszystkie były bardzo ciekawe i bardzo starannie wykonane. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyła Laura Bielak z kl.1a z SP3, II miejsce – Marta Szcześniak z kl.1a z SP3, III miejsce – Julia Krampa z kl.1b z SP3.

Pierwszą nagrodę w kategorii szkatułka na biżuterię jury wybrało jednogłośnie. Jest to praca Julii Magrian z kl.5a z SP3 wykonana z piernika i czekolady. Drugą nagrodę otrzymał Konrad Wasiuta z  kl.4a z SP3 za szkatułkę ze Św. Rodziną pokrytą nasionami. Trzecią zaś Nikola Grzenia z kl.5b SP3.

Ostatnia kategoria – bombka choinkowa w biało-czerwonych barwach, wpisała się w obchody 100- lecia Odzyskania  przez Polskę Niepodległości. Choinka szkolna została ustrojona dwukolorowymi bombkami. Niektóre prace drobiazgowo odwzorowywały orła z godła Polski, inne fantazyjnie łączyły elementy dwóch kolorów i różnych tworzyw.

Bombka Dominiki Konik z kl.VIIb z SP3 (I miejsce) została wykonana z niezwykłą precyzją, z bardzo drobnych kuleczek krepy. II miejsce zajęła bombka Michała Wolskiego z kl.7b z SP3, a III miejsce praca Mai Wieczorek z kl.7a z SP3. Do ciekawszych pomysłów należała bombka – samochód Mateusza Nastałego z kl.7a z SP3.

Tegoroczny konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem w miejskich szkołach i przedszkolach. Tematy zaproponowane przez organizatora okazały się ciekawe dla dzieci i młodzieży, dlatego ufundowano 3 dodatkowe nagrody dla uczestników konkursu. Gratulujemy nagrodzonym i mamy nadzieję, że w przyszłym roku Konkurs Bożonarodzeniowy będzie cieszył się nadal niesłabnącym zainteresowaniem.

Tekst: Beata Zawal – Brzezińska, Zdjęcia: Teresa Dopke

 

Skip to content