Zaznacz stronę

SPORTOWA SOBOTA Z OKAZJI DNI REDY

22-06-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

Sobotę,16 czerwca można śmiało nazwać  „Świętem Sportu Redzkiego”. Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie, od godzin porannych do późnego wieczora, odbywały się różnego rodzaju rywalizacje sportowe, mające na celu popularyzować sport, zdrowy styl życia, promować nasze miasto, oraz integrować dzieci z redzkich szkół podstawowych. Na ten dzień MOSiR przygotował bardzo atrakcyjną ofertę turniejów, rozgrywek oraz pokazów, w których uczestniczyli zarówno dorośli, jak i dzieci. W pierwszej kolejności przeprowadzone zostały turniej tenisa ziemnego oraz Redzkie Igrzyska dzieci szkół podstawowych, następnie rozbrzmiał pierwszy gwizdek Mini Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Po południu karty poszły w ruch i grano w Baśkę Kaszubską. Ogromną atrakcją dla mieszkańców były również zawody w podnoszeniu ciężarów –  Puchar Narodów Strongman. Po siłaczach doszło do pokazowego Cross Treningu, natomiast na sam koniec dnia Przyjaciele Sportu i Samorządowcy z Rumi oraz Wejherowa zagrali z Przyjaciółmi Sportu  i Samorządowcami z Redy w meczu charytatywnym. Wszystko odbywało się w atmosferze przyjaznej i zgodnej z zasadami fair play. Cały stadion tętnił życiem, a nowo wybudowana bieżnia lekkoatletyczna spełniła swoje oczekiwania. Poniżej znajdziecie Państwo więcej szczegółowych informacji odnośnie rywalizacji podczas sportowej soboty.

Turniej Tenisa Ziemnego

Emocje na redzkich kortach rozpoczęły się  od godziny 10.00. Rozegrano turniej deblowy par mieszanych (mikst) oraz debel męski. Do rywalizacji zgłosiło się 11 par, sześć par mikstowych i 5 par  męskich reprezentujących Redę, Rumię i Wejherowo. Grano do dwóch wygranych setów, przy stanie setów 1:1, trzeci set był dużym tajbrekiem. A oto wyniki :

Mikst :

 1. Iwona Szeleżyńska (Rumia), Wacław Abramowicz (Reda)
 2. Małgorzata i Marcin Talarczyk (Rumia)
 3. Wanda i Adam Łukasiewicz (Rumia)

Gra podwójna mężczyzn :

 1. Kamil i Radosław Topolewscy (Rumia)
 2. Ryszard Marczuk (Rumia), Marek Iwaniuk (Wejherowo)
 3. Andrzej Kiszczak (Reda), Andrzej Nazar (Reda)

Redzkie Igrzyska Sportowe Dzieci ze szkół podstawowych

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 100 uczniów z pięciu redzkich podstawówek (SP2, SP3, SP4, SP5 i SP6). Głównym celem zawodów była integracja i dobra zabawa najmłodszych uczniów naszego miasta. Igrzyska odbywały się w dwóch kategoriach: dziewcząt oraz chłopców. W każdej kategorii znajdowało się po 10 drużyn. Zespoły kolejno od A do J składały się z 5 zawodników. W składach zespołów znajdowali się uczniowie z różnych redzkich szkół.  Igrzyska rozpoczęły się o godzinie 10.00 wielkim przemarszem uczestników po nowej bieżni lekkoatletycznej. Po przywitaniu młodych sportowców zaczęliśmy rywalizację. Wszyscy biorący udział mieli okazję startować w takich konkurencjach jak: skok w dal (gdzie sumowano skoki wszystkich zawodników z danej drużyny), skoki w workach 5×20 metrów, przeciąganie liny oraz sztafeta 5×80 metrów. Za 1 miejsce przyznawano 6 punktów, 2-5pkt, 3-4pkt, 4-3pkt,  5-2pkt i każde kolejne miejsce 1 pkt. W kategorii chłopców rywalizacja była tak zacięta, a zawodnicy z poszczególnych szkół współgrali pomiędzy sobą, że doszło do sytuacji gdzie na koniec zawodów aż 3 zespoły uzyskały taką samą ilość punktów, zdobywając ich aż 14. Natomiast w kategorii dziewcząt sytuacja sama się wyklarowała i najlepszy zespół zdobył łącznie 19 punktów na możliwych 30. Warto tutaj podkreślić, że  zawodnicy i zawodniczki z każdego zespołu wcześniej nie mieli szansy razem startować w jednej ekipie. O tym kto do jakiej drużyny trafił decydowało losowanie. Mimo wszystko to nie przeszkodziło, aby zarówno chłopcy jak i dziewczynki z różnych szkół mogli wzajemnie współgrać i dopingować sobie w tym pięknym sportowym dniu naszego miasta. Miła atmosfera i wspólna sportowa zabawa na pewno wpłynęła na integrację uczniów redzkich placówek za co dziękujemy przede wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego i dyrektorom szkół biorących udział w świętowaniu dnia sportu na obiektach MOSiR-u.

Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Turniej miał za zadanie wprowadzić wszystkich w klimat trwających obecnie Mistrzostw Świata w Rosji, gdzie jak wszyscy wiemy, znalazła się też nasza biało – czerwona kadra Adama Nawałki. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach : rocznik 2009/2010 oraz 2011/2012. W każdej kategorii zagrały po 4 zespoły, a grupy wyglądały identycznie jak ta w której gra reprezentacja Polski, czyli Polska, Senegal, Kolumbia i Japonia. Wszystkie reprezentacje zostały ubrane w koszulki specjalnie przygotowane na tą okazję. W kategorii 2009/2010 wyłoniono zwycięzcę, którą pozostał zespół POLSKA, natomiast w kategorii młodszej wszyscy młodzi piłkarze okazali się zwycięzcami i wspólnie z rodzicami cieszyli się ze wygranej w turnieju mistrzowskim. Poniżej prezentujemy klasyfikację, nagrody indywidualne oraz skład zwycięskiego zespołu z rocznika 2009/2010.

Najlepszy Bramkarz – Kornel Tutkowski – Japonia (rocznik 2010)

Najlepszy Obrońca – Franciszek Wilkiewicz  – Kolumbia (rocznik 2009)

Najlepszy Zawodnik – Jan Barca – Polska (rocznik 2010)

Najlepszy Napastnik – Aleksander Woźniak – Senegal (rocznik 2009)

Król Strzelców – Oliwier Skotnicki – Polska (rocznik 2009)

Wyniki :

Kolumbia 1-0 Japonia

Polska 2-0 Senegal

Japonia 3-1 Senegal

Polska 3-1 Kolumbia

Japonia 2–2 Polska

Senegal 0- 4 Kolumbia

Tabela :

 1. Polska 7pkt
 2. Kolumbia 6pkt
 3. Japonia 4pkt
 4. Senegal 0pkt

Skład  POLSKI : Krzysztof Menzel, Oliwier Skotnicki, Jan Barca, Tymon Stecki, Michał Walczewski, Matusz Wojciechowski, Franciszek Bakulski, Tomasz Popławski.

Baśka Kaszubska

Corocznym turniejem organizowanym przez MOSiR jest również turniej Baśki Kaszubskiej, i tym razem nie mogło być inaczej. Gra karciana skupiła uwagę 16 zawodników, którzy spotkali się na Sali widowiskowo – kulturalnej redzkiego MOSiR-u. Zostali oni podzieleni na 4 stoły, przy których rozegrano eliminacje do wielkiego finału. Zwycięzcy każdego z czterech stołów rozegrali później między sobą partię mistrzowską Baśki. W wielkim finale zawodnicy próbowali swoich sił walcząc o główną nagrodę, jaką był 32 calowy telewizor. Do finału dostali się Jarzembiński Kazimierz, Szlaga Gerard, Paluch Roman oraz Stenka Jerzy. Poniżej przedstawiamy wyniki.

 1. Szlaga Gerard 7 pkt
 2. Jarzembiński Kazimierz 5pkt
 3. Stenka Jerzy 3pkt
 4. Paluch Roman 2pkt

Mecz charytatywny

Zakończenie dnia sportowych wrażeń odbyło się pod znakiem piłki nożnej. Na boisku głównym zagrano dla Nadii. W meczu wystąpili Przyjaciele Sportu i Samorządowcy z Rumi oraz Wejherowa, którzy zagrali przeciwko zespołowi Przyjaciół Sportu i Samorządowcom z Redy Podczas meczu charytatywnego odbyła się zbiórka pieniędzy na operację ręki jednej z naszych mieszkanek. Mamy nadzieję, ze hojność mieszkańców przyczyni się do poprawy sprawności dłoni Nadii. Mecz zakończył się wynikiem 8-2 dla naszych sąsiadów. W meczu wystąpiły między innymi takie osobistości jak : Bogdan Tokłowicz, Kazimierz Okrój, Jerzy Conradi, Andrzej Byczkowski,  Zbigniew Kisiel, Janusz Bukowski, Adam Mierzejewski, Marcin Hildebrandt, Witold Prena, Jerzy Stenka, Janusz Wesserlng, Marcin Ryband, Leszek Hebel, Andrzej Kreft, Damian Pepliński, Sławomir Bronowicki, Kazimierz Kreft, Sławomir Ciechomski, Tomasz Urbaniak, Daniel Miśków, Andrzej Baranowski, Maciej Paczkowski, Jarosław Paczkowski, Wiesław Ziętkowski.

Przyjemności

Podsumowując należy podkreślić, że podczas pięknego sobotniego dnia, na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie dla najmłodszych przygotowano atrakcje w postaci dmuchawców. Ogromne miasteczko dmuchanych konstrukcji zachęcało młodych mieszkańców do zabawy, która była całkowicie bezpłatna i dostępna dla każdego. Podczas turniejów i rozgrywek każdy uczestnik został obdarowany słodkościami, napojem, oraz medalami ufundowanymi przez MOSiR Reda. Dla najlepszych zawodników ufundowano również puchary i nagrody rzeczowe np. telewizor, namioty, plecaki, piłki i wiele innych. Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejne obchody dni naszego miasta.

tekst i zdjęcia: Jerzy Conradi

 

Skip to content