Zaznacz stronę

Rewelacyjny występ redzkich sportowców w Garczynie

22-10-2018 | Aktualności, Galeria

Zawodniczki z Redy rewelacyjnie zaprezentowały się w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych.  Zawody odbyły się 18.10.2018 roku, tradycyjnie w Garczynie.

Ogromny sukces odnieśliśmy w rywalizacji dziewcząt w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W tej kategorii po ciężkiej walce reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie na ostatniej zmianie wygrały swój bieg i zostały Mistrzyniami Województwa Pomorskiego. Złota sztafeta biegła w składzie : Daria Teska, Natalia Molenda, Pola Król, Maja Szymichowska, Julia Górniak, Emilia Formella, Amelia Hermann, Wiktoria Ostrowicka, Karolina Dończyk, Agata Różankiewicz. Trenerami i opiekunami tej drużyny byli: Ilona Myszk, Tomasz Formela oraz Krzysztof Jędrzejewski. Dla dziewcząt z Redy należą się ogromne brawa, bo to niebywały sukces. W ubiegłych latach to drużyna chłopców z tej szkoły stawała na najwyższym stopniu podium w województwie, ale również zdobywała medale na Mistrzostwach Polski.

Osiągając taki wynik redzka szkoła będzie reprezentować województwo pomorskie w Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego, które odbędą się prawdopodobnie także w Garczynie.

Skip to content