Zaznacz stronę

Próba pobicia rekordu w OSP

16-10-2018 | Aktualności

W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie odbyła się ogólnopolska próba pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej przez jak największą liczbę osób.

We wtorek 16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca miasto Reda przystąpiło do pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej przez jak największą ilość osób. W akcji wzięło udział 25 ochotników.

Punktualnie o godzinie 12:00, przez kolejne 35 minut wspólnie zrobiono ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy. W całej Polsce było aż 105.902 rekordzistów w 1142 zgłoszonych instytucjach.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w jego obchodach od samego początku. Ma to związek z prowadzonym przez orkiestrę Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”

Czy udało się pobić rekord? O tym dowiemy się na początku przyszłego tygodnia, kiedy WOŚP będzie mogła pochwalić się, jak dużo osób wspólnie uczyło się ratować życie.

 

Skip to content