Zaznacz stronę

Posprzątaliśmy rzekę

23-04-2018 | Aktualne informacje o odpadach, Aktualności, Galeria, Galeria 2018

Już po raz piąty  wspólnie sprzątaliśmy rzekę Redę. Uczestnicy zebrali prawie 5 ton śmieci, za co zostali nagrodzeni ciepłym posiłkiem, sadzonkami i upominkami. Do akcji włączył się burmistrz miasta Krzysztof Krzemiński i radni miejscy.

Akcja sprzątania brzegów rzeki Redy odbyła się z okazji Światowego Dnia Ziemi. Jej celem było uporządkowanie zaśmieconych obszarów rzecznych, od ulicy Rzecznej w Pieleszewie do ulicy Kazimierskiej oraz w okolicach Rodzinnego Parku Miejskiego. Kilkunastu uczestników, wyposażonych w rękawice i worki, zebrało prawie 5 ton śmieci. Do pomocy włączyła się ekipa kajakarzy i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, gdyż czasami trzeba było wyjmować z rzeki takie niespodzianki jak lodówkę, kosiarkę, silnik samochodowy, telewizor, fotel, opony czy znak drogowy.

Wydarzeniu towarzyszyła Ekologiczna Gra Miejska wraz z harcerzami ze Szczepu Reaktywacja. Uczestnicy musieli odwiedzić wyznaczone punkty w mieście i zapoznać się z powstawaniem dzikich wysypisk oraz liczbą koszy ulicznych.

Uroczyste zakończenie akcji odbyło się w Parku Miejskim na pikniku ekologicznym, gdzie przewidziano szereg atrakcji w duchu ekologicznym m.in. za nakrętki i baterie można było otrzymać sadzonki krzewów i kwiatów. Ponadto serwowano zupę fasolową z kuchni polowej, kiełbaski z grilla oraz gorącą kawę i herbatę, a czas umilała redzka orkiestra dęta.

Organizatorami imprezy byli Urząd Miejski w Redzie, Fabryka Kultury, Ochotnicza Straż Pożarna i Kajakowe Meandry.

fot. Urząd Miasta w Redzie

 

Skip to content