Zaznacz stronę

MEVO w Redzie – konsultacje

09-11-2018 | Aktualności

8 listopada 2018 r. w Urzędzie Miasta Redy odbyło się spotkanie, na którym Rafał Glazik, Sekretarz Generalny Polskiej Unii Mobilności Aktywnej (PUMA), przeprowadził konsultacje diagnozy polityki rowerowej, oparte o metodologię BYPAD.

Celem konsultacji było uzyskanie informacji zwrotnej dla osób kształtujących politykę rowerową i zarządców ruchu.

Spotkanie składało się z dwóch części:

  1. Przedstawienie, weryfikacja wyników uzyskanych po etapie diagnozy polityki rowerowej oraz konfrontacja opinii w celu uzgodnienia wspólnego stanowiska.
  2. Uruchomienie procesu refleksji na bazie indywidualnych opinii oraz ustalenie propozycji możliwości poprawy jakości polityki rowerowej.

Rower MEVO jest przykładem współpracy metropolitalnej, dzięki której powstanie jednolity i zintegrowany środek transportu publicznego. To również przykład działania mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, jako źródła innowacji i rozwoju metropolii.

Rower metropolitalny uzupełnia dostępną ofertę transportową komunikacji publicznej. Będzie to największy i w Europie system w całości składający się z rowerów elektrycznych. W jego skład wejdzie 4080 rowerów z napędem wspomaganym elektrycznie funkcjonujących na terenie 14 gmin (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Pruszcz Gdańsk, Rumia, Reda, Puck, Władysławowo, Żukowo, Kartuzy, Stężyca, Somonino, Sierakowice). W Redzie będzie 39 rowerów i 17 stacji postojowych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele trzech grup interesariuszy: mieszkańców, radnych i pracowników urzędu. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i aktywny udział w konsultacjach. Opracowane wnioski ze spotkania będą opublikowane na stronie Obszaru Metropolitalnego.

Skip to content