Zaznacz stronę

MEVO dla roweru metropolitalnego

26-04-2018 | Aktualności

Znana jest już nazwa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S. Nazwa „MEVO” spotkała się z największym zainteresowaniem internautów.

System Roweru Metropolitalnego stworzy niebawem 3866 rowerów. Już wkrótce mieszkańcy Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Pucka, Redy, Rumi, Kartuz, Sierakowic, Somonina, Stężycy, Władysławowa, Żukowa i Pruszcza Gdańskiego w trakcie swoich codziennych podróży będą mogli skorzystać z najnowocześniejszych jednośladów, wyposażonych m.in. w moduły GPS czy elektrozamek. Wypożyczenie będzie proste i intuicyjne, a dokonacie tego przy pomocy smartfona lub karty. Będzie to najnowocześniejszy system w Polsce i Europie. Nie zabraknie też rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. System z pewnością będzie dostosowany do potrzeb nas wszystkich.

Do finału konkursu dopuszczone zostały 3 nazwy, na które można było głosować internetowo do 22 kwietnia. Były to: Kòło, Metrower i Mevo. Aż 51 proc. głosów otrzymało Mevo, które w języku esperanto oznacza mewę. Na obszarze metropolii można spotkać je niemal wszędzie. Teraz będzie można zobaczyć je również na ulicach. Autor zwycięskiej nazwy otrzymał 6-letni karnet na rower metropolitalny. Autorzy pozostałych, finałowych nazw mogą liczyć na roczne karnety. Wśród głosujących w konkursie komisja konkursowa wybrała najbardziej kreatywne komentarze. Nagrodzeni zostaną m.in. biletami do kina, miesięcznymi karnetami na rower metropolitalny i gadżetami od partnerów.

Projekt „Budowa Roweru Metropolitalnego OMG-G-S” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi ponad 17 mln zł.

Skip to content