Zaznacz stronę

Inspektorat ZUS w Wejherowie zaprasza lekarzy i personel medyczny na bezpłatne szkolenie poświęcone e-ZLA

17-07-2018 | Aktualności

Od 1 grudnia tego roku lekarze będą wystawiali zwolnienia wyłącznie w formie elektronicznej. Wystawienie takiego zwolnienia trwa krócej, lekarz ma bowiem dostęp do danych pacjenta, jego pracodawców oraz członków rodziny. Po wpisaniu PESEL pozostałe dane identyfikacyjne uzupełniają się automatycznie, a adres pacjenta czy dane płatnika można wybrać z listy.  System weryfikuje poprawność zwolnienia, podpowiada kod literowy oraz numer statystyczny choroby. Dostępny jest też podgląd zwolnień wystawionych wcześniej. Lekarze nie będą już musieli dostarczać dokumentu do ZUS, ani przechowywać jego kopii.

W związku z nadchodzącą zmianą Inspektorat ZUS w Wejherowie zaprasza lekarzy i personel medyczny na bezpłatne szkolenie poświęcone e-ZLA, czyli elektronicznym zwolnieniom lekarskim.

Szkolenie w odbędzie się 24 lipca 2018 r. w siedzibie Inspektoratu przy ul. Sobieskiego 294. Początek o 9.00.

W czasie szkolenia lekarze dowiedzą się jak założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, jak wygląda obsługa e-ZLA oraz jakie są formy jego podpisania. e-ZLA trzeba podpisać elektronicznie. Dotychczas można było to zrobić za pomocą profilu zaufanego ePUAP bądź podpisu kwalifikowanego. Od grudnia 2017 r. ZUS udostępnił nowe rozwiązanie. Jest nim bezpłatny certyfikat.

Po szkoleniu pracownicy ZUS umożliwią założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresem: ewa.dzienisz@zus.pl lub telefonicznie 58 572-97-17.

Skip to content