Zaznacz stronę

DNI REDY ZA NAMI! cz.I – piątek

19-06-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

Zakończyły się obchody Dni Redy 2018. Przez trzy dni miasto żyło okolicznościowymi wydarzeniami, a świętować zaczęliśmy już w piątek, na Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Redzie, która odbyła się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 4. Piękną oprawę plastyczną zapewniła nam w tym roku pani Brygida Śniatecka, malarka i mieszkanka Redy, prezentując retrospektywną wystawę prac zebranych z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej.

Jak co roku, Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej wręczyli wyróżnienia i nagrody za osiągnięcia w roku ubiegłym. Nagrodę Burmistrza Miasta Redy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymali: Brygida Śniatecka oraz Stowarzyszenie KUNSZT z Redy. Wyróżnienie specjalne otrzymała Aleksandra Wasiuta, uczennica klasy VII c Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie, laureatka nagrody głównej wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Biały – nasza duma”. Konkurs został zorganizowany przez Kancelarię Senatu i senatorów RP pod patronatem marszałka Stanisława Karczewskiego w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Praca Aleksandry była prezentowana podczas sesji.

Nagrodę Młodzieżowej Rady Miejskiej „MŁODZIK” otrzymał Łukasz Kamiński, radny RM w Redzie, opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej od początku jej istnienia.

Następnie przyszła pora na podziękowania dla przybyłych gości, a wśród nich znaleźli się przedstawiciele samorządów partnerskich – niemieckiego Waldbronn – reprezentowanego przez burmistrza Franza Masino z małżonką oraz Daniela Vinz z Towarzystwa Przyjaciół Redy w Waldbronn. Przybyli również goście z Okręgu Wileńskiego na Litwie, Michał Bortkiewicz – starosta Gminy Awiżenie oraz Edward Puncewicz – starosta Gminy Niemenczyn. Łowicz reprezentowali Burmistrz Jan Kaliński i zastępca Burmistrza Bogusław Bończak.

Referat okolicznościowy z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości pt. „Akcenty Niepodległościowe w twórczości malarzy kaszubskich”, wygłosił  doktor Romuald Bławat, historyk sztuki,  wybitny specjalista i znawca twórczości Mariana Mokwy.

W części artystycznej wystąpiła  grupa The Golden Gate String Quartet w składzie:

Gabriela Żmigrodzka – I skrzypce , Sabrina Stachel – II skrzypce, Anna Paluch – altówka, Katarzyna Gaszczyk – wiolonczela.

Zapraszamy do galerii!

fot. Michał Kaczmarek

Skip to content