Zaznacz stronę

Redzianki piątą drużyną Polski

22-05-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

W Dębicy zakończył się rozgrywany w dniach 20 – 21 maja turniej finałowy Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Młodziczek, w którym zagrały dwie drużyny z Pomorza: GKS Wieżyca 2011 Stężyca i TKS REDA Ciechocino. Zawodniczki TKS Reda Ciechocino zagrały o godz. 9: 00 inauguracyjny mecz Mistrzostw z UKS Atena Warszawa, warszawianki zaprezentowały lepszą grę od stremowanych redzianek i wygrały 2:0 (25:18,25:18). Po południu, o godz. 16: 00, nasze dziewczęta spotkały się z MKS Dwójka Zawiercie, gdzie mobilizując się po przegranym pierwszym meczu i od początku grając odważnie, zdominowały grę, co przyniosło efekt w pierwszym secie i tie breaku. Wygraliśmy 2: 1 (25:21, 19:25,15:9), a najlepszą zawodniczką meczu została Julia Kowalska.  Drugi dzień mistrzostw miał zadecydować, o które miejsce będą grały zawodniczki z Redy. Drugiego dnia odbyły się pomorskie derby (TKS Reda Ciechocino – GKS Wieżyca 2011 Stężyca), a mecz przyniósł kibicom sporo emocji.  Jak zwykle, na trybunach zasiadła mocna grupa dopingująca TKS, jednak to dziewczyny ze Stężycy uzyskały przewagę i mecz zakończył się rezultatem 2:1.

Zawodniczki TKS Reda Ciechocino, zajmując trzecie miejsce w grupie zagrały o piąte miejsce z LTS Legionovia Legionowo.  Do meczu Reda przystąpiła bardzo zmotywowana, drużyna bardzo chciała zakończyć turniej zwycięskim meczem. Po heroicznej walce drużyna z Pomorza UKS Reda Ciechocino okazała się lepsza, wygrywając mecz 2:1 (29:27,17:25, 15:11).

Po zakończeniu Mistrzostw Polski trener Jarosław Goździewicz krótko podsumował sezon. – Drużyna młodziczek, zbudowana dwa lata temu, w sezonie poprzednim zajęła ósme miejsce. Po odejściu do drużyny kadetek naszej czołowej zawodniczki Pauliny Kuchnowskiej, młodziczki uzupełniła dwunastoletnia Klaudia Bazychowska. W mijającym sezonie pracowaliśmy bardzo dużo i w efekcie zdobyliśmy złoty medal, pokonując faworytów. Dalsze gry to sukcesy, które doprowadziły do finału MP i piątego miejsca, będąc najmłodszą drużyną finałów. Średnia wieku w naszej drużynie to niecałe 14 lat, tym większy to sukces dla redzkiego środowiska.

 Skład TKS Reda Ciechocino:  Julia Witulska ( kapitan), Julia Kowalska, Wiktoria Grochowina, Zuzanna Gruchała, Klaudia Bazychowska, Julia Sudnik, Martyna Janczewska, Dominika Zielony,   Martyna Pokora, Maja Orwat, Kamila Osińska, Karolina Szymańska. Trenerzy: Jarosław Goździewicz, Marcin Laskowski

 Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski Młodziczek:

1m. UMKS MOS Wola Warszawa

2m. UKS Atena Warszawa

3m. KS Energetyk Poznań

4m. MKS Dwójka Zawiercie

5m. TKS Reda Ciechocino

6 m. LTS Legionovia Legionowo

7m. GKS Wieżyca 2011 Stężyca

8m. IMPEL Wrocław

Zdjęcia z turnieju można obejrzeć na stronie vispolska.pl

 

 

 

 

 

 

Skip to content