Zaznacz stronę

Posprzątaliśmy Redę

24-04-2017 | Aktualne informacje o odpadach, Aktualności, Galeria, Galeria 2017

Już po trzeci w Redzie odbyło się wspólne sprzątanie rzeki Redy. Uczestnicy akcji zebrali tony śmieci, za co zostali nagrodzeni ciepłym posiłkiem i upominkami.

W tym roku Urząd Miasta Redy wspólnie z Fabryką Kultury, Polskim Związkiem Wędkarskim, Wypożyczalnią Sprzętu „Kajakowe Meandry” i Ochotniczą Strażą Pożarną, postanowili w Dniu Ziemi przeprowadzić akcję społeczną sprzątania brzegów rzeki Redy i centrum miasta.

Kilkudziesięciu uczestników, wyposażonych w rękawice i worki na śmiecie zebrało kilka ton śmieci w workach i nie tylko. Do pomocy włączyła się ekipa kajakarzy i Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie, która wyjmowała z rzeki lodówki, wanny, telewizory, fotele, wykładziny, opony i części samochodowe. W tym roku było to już trzecie sprzątanie rzeki Redy od mostu przy ulicy Rzecznej w Pieleszewie do mostu przy ulicy Kazimierskiej w Redzie. Po raz pierwszy wyznaczono dwa nowe punkty zbierania śmieci w centrum miasta, przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz na placu przy ulicy Garncarskiej. Akcja społeczna na rzecz czystego środowiska w mieście cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców, radnych i pracowników jednostek samorządowych.

Uroczyste zakończenie akcji odbyło się nad rzeką Redą w Rodzinnym Parku Miejskim, gdzie czekały liczne atrakcje. Odbyło się otwarcie sezonu grillowego przy muzyce orkiestry dętej. Wszyscy uczestnicy otrzymali ciepły posiłek, napoje i upominki.

Fot. Michał Kaczmarek

Skip to content