Zaznacz stronę

Od Azji do Bałtyku

23-11-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

Ostatnia niedziela w redzkim Miejskim Domu Kultury rozpoczęła się spokojnymi zajęciami Tai Chi, czyli  ćwiczeniami wywodzącymi się z Chin. Tai Chi to sztuka i gimnastyka jednocześnie, podczas której harmonijne i płynne ruchy wyciszają i relaksują. Zajęcia prowadziła, tak jak w wakacje, pani Małgorzata Cudziło, doświadczona instruktorka, która spędziła w Chinach cztery lata i wróciła zafascynowana tą formą ruchu. Pani Małgorzata już od siedemnastu lat prowadzi zajęcia dla chętnych. Kolejne spotkanie w MDK już 3 grudnia o godz. 10.00.

Południe należało do dzieci z rodzicami, uczestniczącymi w warsztatach połączonych z krótkim wykładem na temat wodnego życia na Bałtyku.
Balticarium (to pierwszy międzynarodowy projekt o zwierzętach Morza Bałtyckiego) to niezwykła okazja do wspólnego spędzenia czasu poprzez naukę i zabawę. Warsztaty poprowadziła Natalia Uryniuk – doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, asystentka w Pracowni Ilustracji prof. Jadwigi Okrassy. Jej prace były wystawiane w galeriach w Kuala Lumpur, Warszawie, Kairze, Berlinie, Hong Kongu, Porto, Pekinie czy Singapurze. Zajmuje się malarstwem i grafiką, tworzy edukacyjne gry dla dzieci, projektuje ubrania. Jest autorką ilustracji do książek dla dzieci: „Zabaw się w Gdańsku” i „Na Tropach Kaszub”.

Po południu – „Kąpiel w dźwiękach”, czyli koncert gongów, mis tybetańskich, dzwonków oraz innych instrumentów archaicznych, relaksujący, łagodzący stres, poprawiający krążenie, w efekcie poprawiający samopoczucie. Uczestnicy wysłuchali seansu w pozycji leżącej. Prowadzenie: Lucyna Bierut-Mazurek, od 12 lat zajmująca się terapią dźwiękiem. Wydarzenie Fundacji Przedsiębiorczość Innowacje Kreatywność  było częścią projektu „Aktywna Reda – aktywność społeczna w każdym wieku” finansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Programu Rządowego na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014 -2020.

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

Skip to content