Zaznacz stronę

„KROPELKI” w SP 4

10-11-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

W ramach współpracy międzyszkolnej, Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie gości dziewięć dziewcząt z Podstawowej Szkoły Polskiej w Krasławie na Łotwie. Szkoła ta została w latach 2001/02  rozbudowana i wyremontowana, jako dar  Narodu Polskiego dla rodaków na Łotwie. Młodzież przebywa u rodzin uczniów SP4, zwiedzając Kaszuby, m.in. Trójmiasto i Półwysep Helski.

W czwartkowe popołudnie, 9 listopada, w auli SP 4 wystąpił polonijny zespół „Kropelki”, przedstawiając polskie piosenki patriotyczne i harcerskie, a także  wiersze w języku polskim. Zespół „Kropelki” powstał w 1991r., razem z polską szkołą w Krasławiu – z inicjatywy m.in. nauczycieli z Polski, skierowanych do pracy na Łotwie. Opiekę artystyczną sprawują Ludmiła i Sergiusz Artemenkow.  „Kropelki” uczestniczą w różnego rodzaju konkursach w swoim kraju, a także w Polsce. W 2012 r. wystąpiły w sali Senatu RP z uroczystym koncertem z okazji Świąt Majowych. Przyjazd uczennic z Łotwy zorganizowała nauczycielka SP 4 w Redzie, Joanna Szostak,  delegowana do pracy w Krasławiu.

Wystąpiły: Santa Szustowa, Tatiana Gużewa,  Amanda Bidzane, Samanta  Sergejenko, Larysa Plutjazowa, Lilita Garbacewicz, Santa Leitane, Dominika Kalpisz, Lasma Konoszonok. Opiekunowie: Ludmiła i Sergiusz  Artemenkow.

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

Skip to content