Zaznacz stronę

Wizyta w partnerskim Waldbronn

15-09-2016 | Aktualności, Galeria, Galeria 2016, Młodzieżowa Rada Miasta

W dniach 2 – 5 września 2016 roku jedenastoosobowa grupa redzkiej młodzieży odwiedziła Waldbronn – nasze miasto partnerskie. Okazją były coroczne obchody święta gminy Waldbronn, tak zwane Kurhaus Park Festival. Wyjazd młodych ludzi i ich opiekuna był możliwy dzięki staraniom zarządu Towarzystwa Kulturalno – Sportowego przy Zespole Szkół nr 2 „TKS Reda – Ciechocino” i władz miasta. Oprócz młodzieży, w skład delegacji wchodzili radni Rady Miejskiej w Redzie, burmistrz Redy, członkowie Stowarzyszenia oraz pracownicy MDK Fabryka Kultury.
Z inicjatywy stowarzyszenia „TKS Reda – Ciechocino”, we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Redy w Waldbronn, na festynie zorganizowano stoisko promujące nasze miasto i polską kuchnię. Ze wszystkich oferowanych tam przysmaków, jak polski chleb, smalec, zylc, kabanosy i kiełbasa, największym powodzeniem cieszyły sie pierogi, serwowane w trzech smakach. Stoisko promujące partnerstwo Reda – Waldbronn zostało ozdobione materiałem z wzorami kaszubskimi, zaprojektowanym i ręcznie wydrukowanym przez Paulinę Piotrowską w redzkiej pracowni sitodruku Fabryka SITA.
Nasza młodzież również aktywnie spędzała czas, włączając się w działania promocyjne. Podczas otwarcia festynu członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej wystąpili w strojach kaszubskich, pięknie wyróżniając się na tle zgromadzonych osób. Przez dwa dni nie zabrakło okazji do dyskusji, wspólnej zabawy i zwiedzania okolicy. Podczas spotkania i wymiany doświadczeń z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Waldbronn podjęto decyzję o zacieśnieniu współpracy młodych radnych, m.in. podczas corocznych spotkań w Waldbronn i Redzie oraz organizowania warsztatów ukierunkowanych na wzajemne poznawanie tradycji, kultury i lokalnej historii, a także zasad funkcjonowania samorządu lokalnego.

Skip to content