Zaznacz stronę

Szkoła Podstawowa nr 2 Liderem Lokalnej Ekologii

30-05-2016 | Aktualności

W SP 2 od wielu lat szeroko propagowane są nawyki prozdrowotne i przyjazne środowisku. W tym roku m. in. uczniowie robili zdrowe kanapki i sałatki, uczestniczyli w warsztatach chemicznych, segregowali śmieci, zbierali zużyte baterie i stare telefony komórkowe. Wiele rodzin zaangażowało się w zbiórkę elektrośmieci. Podsumowaniem działań był Tydzień z Ekologią (18-22 kwietnia), kiedy to w różnych projektach udział wzięły wszystkie klasy od 0 do VI.

20 kwietnia odbył się finał dwóch konkursów: Międzyszkolnego Konkursu Wiersza Ekologicznego „Ekologia wierszem pisana” dla klas I – VI oraz Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego EKO MALOWANKA dla klas O – III. W obu konkursach licznie reprezentowane były szkoły i przedszkola Redy i Rumi.

Tydzień z Ekologią został zakończony uroczyście tradycyjnym przemarszem uczniów klas młodszych ulicami Redy pod hasłem: „Zielony dzień – nadzieja dla Ziemi”.

Wszystkie działania ekologiczne przedstawione są na stronie internetowej szkoły: www.sp2reda.pl

Za pracę na rzecz ekologii i ochrony środowiska naturalnego szkoła już czterokrotnie była nagradzana  tytułem Lidera Lokalnej Ekologii. Również w tym roku, po podsumowaniu całorocznych działań ekologicznych prowadzonych pod patronatem Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie po raz piąty uzyskała tytuł Lidera Lokalnej Ekologii oraz tytuł „Eksperta E. E., czyli w trosce o środowisko”. Oprócz tego, nagrodzone zostały dzieci biorące udział w konkursach: w konkursie plastycznym „Małe dzieci nie chcą śmieci”: Martyna Zabiegała – II miejsce, Martyna Gawlikowska – III miejsce, Maja Olender – wyróżnienie, oraz Mikołaj Kondrat – wyróżnienie w Konkursie fotograficznym. Koordynatorami szkolnych akcji ekologicznych były panie: J. Brojakowska, E. Józefowicz, M. Szornak  i G. Krzebietke.

Wręczenie nagród i uroczyste podsumowanie  wszystkich projektów odbędzie się 15 czerwca b.r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technicznym w Gdyni.

Tekst: G. Krzebietke

Apel, listy do Ziemi

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przemarsz dzieci 1

Skip to content