Zaznacz stronę

Zapraszamy na warsztaty rowerowe

24-06-2015 | Aktualności

warszaty rowerowe

http://fabrykakultury.pl/content/rowerowy-zawr%C3%B3t-g%C5%82owy-cz1

ROWEROWY ZAWRÓT GŁOWY to jedyny w swoim rodzaju EKOLOGICZNY projekt edukacyjny na wakacje.
Serdecznie zapraszamy do wakacyjnego projektowania, konstruowania, opracowania i wykonania grafiki redzkiego roweru dostawczego.
Będzie to pierwszy taki pojazd, zbudowany przez redzką młodzież, który posłuży do reklamy miasta podczas imprez plenerowych i obsługi plakatowania.

Tego lata, po raz pierwszy, w nowej siedzibie – FABRYCE KULTURY, mieszkańcy Redy mogą brać udział  w budowaniu roweru dostawczego w Redzie:

1) Do 20 lipca trwa zbiórka części i elementów rowerowych do wykorzystania podczas konstruowania pojazdu. Mieszkańcy Redy mogą dostarczać materiały możliwe do użycia w formie recyklingu, do budowania roweru. Zbiórka ma miejsce w Fabryce Kultury przy ul. Łąkowej 59 A w Redzie. Zebrane materiały zostaną wykorzystane podczas warsztatów konstruowania pojazdów.

2) W ramach projektu zapraszamy młodzież do udziału w warsztatach konstruowania roweru „dostawczego” – SPOTKANIE ORGANIZACYJNE 9 LIPCA O GODZ. 17.00 W FABRYCE KULTURY.

Podczas spotkania zostanie ustalony harmonogram spotkań i plan działań. W ramach warsztatów młodzież weźmie udział w całym procesie konstruowania roweru pod okiem pasjonatów i profesjonalnych pedagogów – od oczyszczania zebranych materiałów, przez modyfikacje projektu, zdejmowanie osprzętu, testowanie konstrukcji pod kątem funkcjonalności i stabilności ramy do zakładania osprzętu i skonstruowania ostatecznej wersji roweru dostawczego.

3) W lipcu zapraszamy także na warsztaty graficzne SITODRUKU –  młodzież będzie projektować i wykona grafikę na konstruowane rowery. Podczas warsztatów wykorzystane zostaną m.in. ekologiczne farby wodne stosowane w technice sitodruku. Będą to pierwsze warsztaty sitodruku od otwarcia nowej siedziby – Fabryki Kultury.

W sierpniu w Fabryce Kultury zapraszamy wszystkich na:
4) wystawę edukacyjną na temat odzyskiwania i recyclingu materiałów odpadowych.

5) ogłosimy także konkurs na nazwę roweru. Każdy będzie mógł zgłosić swój pomysł na nazwę redzkiego roweru dostawczego zbudowanego podczas warsztatów.
Zakończenie projektu nastąpi 12 września w Fabryce Kultury:

Tego dnia zapraszamy do udziału w EKO seminarium – prelekcje nt. odpadów i recyclingu oraz prawidłowego postępowania z odpadami poprowadzą specjalnie zaproszeni goście.

Wówczas nastąpi także ogłoszenie wyników konkursu na nazwę roweru, rozdanie nagród zwycięzcom oraz uroczyste oddanie rowerów do użytkowania.

Po zakończeniu projektu redzki rower będzie promował miasto podczas imprez plenerowych.

Honorowy patronat projektu objął Burmistrz Miasta Reda – Krzysztof Krzemiński. Patronat objął także Przewodniczący Rady Miasta – Kazimierz Okrój oraz Radni Rady Miejskiej w Redzie. Nagrodę w konkursie na nazwę roweru ufunduje Przewodniczący Komisji Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska.
Organizatorem jest Miejski Dom Kultury w Redzie wraz z Urzędem Miasta Redy.

PARTNERAMI projektu są:

BAT

Waldi

Fundacja PIK

plakat-roweryCZ1-NET_0 plakat-rowery-CZ2-vernet

Skip to content