Zaznacz stronę

Zabawa karnawałowa Członków PZERiI oraz Zrzeszenia Kaszubskiego z Redy

19-02-2015 | Galeria, Galeria 2015

w Hotelu Lido w Juracie -12 luty 2015 r.

Spotkanie kulturalno—integracyjne, jakim jest zabawa karnawałowa przeszło już do tradycji. Dzięki szczodrobliwości naszego sponsora – Przewodniczącego Rady Miasta – Kazimierza Okrój mieliśmy szansę już po raz 8 gościć w Hotelu –„ Lido” w Juracie. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaproszenie członków PZERiI oraz Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego do Hotelu Lido. Dnia 12 lutego 2015 w zabawie z okazji „tłustego czwartku” łącznie uczestniczyło 157 osób. Gorącymi brawami przywitaliśmy pana Kazimierza i księdza kanonika Franciszka, którzy zaszczycili nas swoim przybyciem. Przewodnicząca PZERiI – Elżbieta Lesner gorąco przywitała wszystkich obecnych, a dostojnym gościom w imieniu własnym i wszystkich zebranych złożyła serdeczne życzenia: zdrowia, szczęścia, błogosławieństwa Bożego i ludzkiej życzliwości ; po czym wszyscy razem zaśpiewali tradycyjne „100 lat” dla naszego sponsora. Następnie sekretarz komisji kulturalnej -Franciszek Ośmiałowski – wygłosił własnej treści humorystyczną rymowankę, którą na wesoło zapraszał zebranych do wesołej zabawy.

Serdecznie Witam Znajome twarze – co będzie dalej to się okaże Myślę, że dobre są rokowania – Zapraszam Wszystkich do balowania Oj nudno było przez ten rok cały – że nawet włosy mi posiwiały
Nie wiem Jak Państwo ten rok przeżyli – na pewno też się nieco nudzili A dzisiaj smutki niech w kąt już idą – Tu jest ” Jurata i Hotel Lido” Jest tu nas dzisiaj jak zwykle wielu – Wita nas Morze półwysep Helu Trzy autokary się tu zjechały – z nich piękne Panie powysiadały Koki i loki i stroje modne – Na nóżkach mają buty wygodne Żeby nie gniotły, nie uwierały – żeby do tańca się nadawały… Obok panowie też ” odchlaśnięci” – w dobrych nastrojach i uśmiechnięci Pewnie przywieźli mocne napoje – Co z sobą mają pytać się boję A Hotel błyszczy personel miły – już Panie stoły pięknie nakryły Pachnie pączkami na całej Sali – na stołach świeczki też ktoś zapalił Tłusty Czwartek dzisiaj mamy – Więc częstujmy się pączkami Będą inne też gatunki – Obiad, kawa, mocne trunki Jak po małym wypijemy – chętniej na parkiet pójdziemy…. A w t e d y się będzie działo – W ruch niech idzie nasze ciało Nogi , ręce i ramiona – będą tańczyć – mąż i żona Wbijcie Chłopy sobie do głowy – Że są z nami również Wdowy Więc szanujmy nasze Panie – By do tańca miały branie… Bardzo proszę Państwo Mili – Byśmy Wszyscy się pięknie bawili Emeryci – Inwalidzi i Zrzeszeni – Wszyscy jesteśmy tu zaproszeni Bądźmy wciąż w dobrym humorze – Pragnę wspomnieć o ” Sponsorze” Cieszy nas piękny Bal – który co roku nam ” Pan Sponsor Funduje” Trzeba rzec – lubi nas – Lub po prostu po ludzku szanuje Wszyscy dziś – Wdzięczność swą – Sponsorowi Naszemu Składamy I 100 Lat za ten „ Gest „ na tym Balu – Mu – dziś – Zaśpiewamy…. Życzę Państwu Miłej – Udanej – Wspaniałej – Zabawy… Do zobaczenia w przyszłym roku….
Franciszek Ośmiałowski

Po tym wystąpieniu pani Przewodnicząca Elżbieta Lesner wraz z kol. Frankiem w dowód wielkiej wdzięczności w uroczysty sposób osobiście przywitali naszego nieocenionego „Sponsora.” Kol. Franciszek odczytał tekst twórczości własnej, który zawierał Podziękowanie i wiele ciepłych słów oraz serdeczne życzenia pod adresem osoby Pana Kazimierza Okrój.

PODZIĘKOWANIE
Dla Szanownego Pana Kazimierza Okrój – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Redzie.
Ile trzeba serca żeby ludziom służyć – żeby trwać wciąż przy tym
I tym się nie znudzić Jaka z tego radość z serca Pana płynie Ma Pan wiele pracy w naszej Redzie w Gminie – Pan nas nie opuszcza wciąż nas sponsoruje „Co Roku Wspaniały Bal – w Lido Funduje.” Za Serce co bije ciepłem dla bliźniego – za Dobroć co wypływa z Serca wrażliwego Za wszystko co z głębi Pańskiej życzliwości – daje nam tyle szczęścia i ogrom radości „Ludziom co już swoje najlepsze przeżyli”- dzisiaj będą Panu Serdecznie Życzyli Zdrowia i Radości – Szczęścia Rodzinnego Życzymy dla Pana Przewodniczącego A na Imieniny, które się zbliżają 100 Lat – Wszyscy gromko Panu zaśpiewają Niech wszystko co najlepsze Panu w Życiu Sprzyja…. I niech Błogosławi – Jezus i Maryja… Niech ziści się wszystko w Pańskim ziemskim planie Tego życzą Panu – wdzięczni: P Z E R i I – Zrzeszenie Kaszubskie i Wszyscy Redzanie…
Jurata – 2015r,

Wszyscy zebrani owacyjnymi brawami i odśpiewaniem pełnym tekstem 100 Lat – wyrazili swą wdzięczność „Sponsorowi”. Pan Kazimierz Okrój – ze wzruszeniem – w serdecznych słowach dziękował również wszystkim za gorące powitanie oraz zapewniał nas, iż nadal będzie nas bezinteresownie wspierał, ponieważ jesteśmy Mu bardzo bliscy i ma wielki szacunek dla nas. Na koniec zakomunikował,iż na tej fantastycznej imprezie sprawi nam dodatkową niespodziankę…..i tu dał nam wiele do myślenia….

Po oficjalnym otwarciu imprezy – atmosfera sali dojrzewała, zwłaszcza, że z zaplecza kuchennego dochodziły najprzeróżniejsze zapachy przygotowywanych smakowitych potraw.Wszyscy w znakomitych nastrojach – zasiadaliśmy przy bogato zastawionych stołach. Jako,że był to tłusty czwartek w/g polskiej tradycji na stołach dominowały – pachnące lukrowane pączki. Czym chata bogata – piękna stołu szata był szampan polany,świeczki się paliły, a kelnerki smaczne posiłki nosiły.Smaczna i gorąca zupa rybna była, przeróżne sałatki – i schab w galarecie – śledziki i inne też przysmaki się lśniły, które nasze oczy kusząco wabiły… Panował iście rodzinny nastrój, wszyscy uroczyście z apetytem konsumowali i zachwalali podane potrawy, niektórzy polewali coś mocniejszego – aż nadszedł czas tak długo oczekiwanej zabawy… Zabrzmiały akordy wesołej muzyki i wyszły na parkiet pierwsze śmiałe pary. Muzyka nam pięknie przez cały czas grała-brać nasza tańczyła – wszyscy tej zabawy tak bardzo pragnęli… Były wesołe rozmowy, spontaniczne śpiewy A w miedzy czasie kto miał ochotę mógł odpocząć i zasilić przy suto zastawionym stole stole.Kulinariów cały wybór, pyszna kawa, napoje,pokrzepiający czerwony barszczyk i wiele,wiele pyszności… Jakby wszystkiego było mało przywieziono na salę palące się żywym ogniem tusze z dzika i w tym miejscu Pan Sponsor wyjawił obiecaną nam niespodziankę… Wszyscy jak do poloneza ustawili się z talerzykami po nietuzinkowy poczęstunek. Z wielkim apetytem konsumowano ten niecodzienny smaczny przysmak z dziczyzny… za który Sponsorowi niezmiernie jesteśmy wdzięczni. Czas miło płynął w między czasie Pan Lewańczyk z zespołu „Redzanie” opowiedział w języku kaszubskim kilka śmiesznych anegdot oraz zaśpiewał całą wiązankę znanych polskich szlagierów – między innymi „Cała sala śpiewa” Połomskiego. Zabawa przebiegała w bardzo miłej, nadzwyczaj sympatycznej atmosferze. Wszyscy bez wyjątku z rozkoszą oddali się tak wyczekiwanej zabawie. I tak jak Słońce wschodzi i zachodzi zabawa miała swój radosny początek,po,którym jednak dobiegł koniec wspaniałego Balu.Około godz 23,00 coroczna „Impreza Karnawałowa” w Hotelu Lido dobiegła końca.
Kierujemy Serdeczne podziękowania – za piękny wystrój sali, za nadzwyczaj smaczne potrawy kulinarne, za niezapomnianą niespodziankę. Za wspaniałą kulturalną obsługę – płyną dla życzliwego personelu przemiłych ”Pań ” z Hotelu Lido…Pana Kazimierza Okrój w Juracie…
Odpowiedzialni za słowo pisane Elżbieta Lesner i Franciszek Ośmiałowski.

Skip to content