Zaznacz stronę

Wystawa malarstwa, grafiki oraz ikon

16-03-2015 | Aktualności, Kultura I Rozrywka

W piątek 13 marca br. w Karczmie Zochlina w Rumi odbył się wernisaż wystawy malarstwa, grafiki i ikon. Swoje prace w nieco innej scenerii, na ścianach z bali prezentowali trzej członkowie redzkiego Stowarzyszenia Twórców Sztuki i Rękodzieła Artystycznego „Kunszt”: Beata Zawal – Brzezińska, Aleksandra Szwarc oraz Marian Tracz.

To już kolejna wystawa w Rumi, po „Kobiecie w fotografii” pokazującej wizerunki dziewcząt i kobiet w Porcie Auchan.

Odbywa się ona w dość niecodziennym miejscu jakim jest góralska chata z drewnianych bali. Budynek nie posiada gładkich ścian typowo wystawienniczych. Posiada natomiast specyficzny klimat i atmosferę sienkiewiczowskich powieści epickich. Dlatego też niełatwo zaaranżować wystawę w tak klimatycznym miejscu pełnym poroży zwierząt i artefaktów z polowań w okolicznych lasach.

Trzej wystawiający artyści zdecydowali się na takie wyselekcjonowanie prac, które mogłyby się wpisać w atmosferę karczmy. MARIAN TRACZ pokazał krajobrazy górskie i morskie oraz tryptyk w 3 porach roku. W centralnym miejscu pomieszczenia zawisły ikony ALEKSANDRY SZWARC tworząc w przejściu pomiędzy dwoma częściami sali – Ikonostas. BEATA ZAWAL – BRZEZIŃSKA dołączyła portrety postaci z Potopu, które świetnie wkomponowały się w nastrój wnętrza. Oprócz obrazów historycznych, zawisły także karykatury znanych postaci z polityki i celebrytów. Ponadto obrazy abstrakcyjne rozświetliły i rozweseliły boczną salę restauracji.

Przybyli na wernisaż goście zgodnie stwierdzili, że wystawa obrazów, grafik i ikon rozweseliła wnętrze Zochliny i wpisała się doskonale swoim klimatem w charakter tego miejsca. Została w całości umieszczona w części restauracyjnej na parterze karczmy – dlatego można codziennie, aż do kwietnia 2015r. podziwiać prace artystów wiszące na ścianach.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Karczmy Zochlina i obejrzenia wystawy.

 Tekst: B.Zawal Brzezińska

Skip to content