Zaznacz stronę

Stwórz Redzki Klub Filmowy – Wypełnij ankietę

25-03-2015 | Aktualności

Wybierz filmy, które będą pokazywane w kwietniu i maju. Wypełnij ankietę, przyjdź na projekcję i stwórz Redzki Klub Filmowy.

Redzcy aktywiści wychodzą na przeciw maniakom kina. 18 kwietnia i 23 maja o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Redzie (ul. Łąkowa 59A) rozpocznie swoje działanie Redzki Klub Filmowy, czyli darmowe pokazy filmowe, połączone z dyskusjami i konkursami.

– W Redzie nie ma kina. Na najbliższy seans trzeba jechać do okolicznych miejscowości. Postanowiliśmy to zmienić. Chcemy, żeby amatorzy dobrej kinematografii, których jest w Redzie naprawdę sporo, mogli zobaczyć w swoim mieście interesujące ich tytuły. Stworzyliśmy specjalną ankietę, by poznać oczekiwania lokalnych fanów kina – tłumaczy Piotr Majchrzak ze Stowarzyszenia Kulturnatywa, organizator projektu.

Przez najbliższy tydzień wybierane będą filmy, które obejrzymy podczas wydarzenia. Głosować można do 29 marca, za pośrednictwem ankietyhttp://kulturnatywa.pl/rkf_ankieta. Wśród proponowanych pozycji m.in. „Jesteś Bogiem”, „Jak zostać królem” i „Polowanie”. O tym, który film zobaczymy, zadecydują głosy mieszkańców Redy, potencjalnych widzów.

– Liczymy na wszystkich mieszkańców, którzy chcą spędzić wieczór w dobrej atmosferze. Im wyższa frekwencja, tym większe szanse na stworzenie całorocznego klubu filmowego, o który staramy się już od ponad roku – dodaje Piotr Majchrzak.

Redzki Klub Filmowy to idea cyklicznych, bezpłatnych spotkań z dobrym kinem. Oprócz seansu przewiduje tworzenie dyskusji i konkursów. Projekt jest kontynuacją bardzo dobrze przyjętego Redzkiego Przeglądu Filmowego, który został zorganizowany w zeszłym roku.

Wstęp na pokazy jest wolny. Redzki Klub Filmowy jest współfinansowany ze środków miasta Redy. Organizatorem wydarzenia jest lokalna organizacja pozarządowa – Stowarzyszenie Kulturnatywa.

RKF_Kulturnatywa_banner1

Skip to content