Zaznacz stronę

„Śmiej się Śmiej”

27-09-2015 | Aktualności, Galeria, Galeria 2015, MDK, Seniorzy

W sobotni wieczór sala Miejskiego Domu Kultury w Redzie zapełniła się nie tylko seniorami. Powodem była kolejna premiera miejscowego kabaretu „ SENIOR-I-TA”. Aktywni emeryci swoje aktorskie pasje działając przy MDK wyrażają w formie kabaretowej.

W spektaklu „Śmiej się Śmiej” pokazują aktualne problemy z przymrużeniem oka „starszej aktywnej młodzieży”, w sytuacjach dna powszedniego.

Spektakl został przez widownię bardzo gromkimi długimi oklaskami, tortem i wiązankami kwiatów. Początki kabaretu sięgają 2009 r., pierwsza premiera miała miejsce w salce MOKS i R, oparta na scenach z wierszy, K.I. Gałczyńskiego, ……………, „Skrzypka na Dachu”.

Kabaret prezentował swój repertuar w czasie wyjazdowych spektakli na terenie woj. pomorskiego.
W roku 2015 zajął II miejsce na VII otwartym Amatorskim Turnieju Teatralno – Kabaretowym „Wierzowisko” organizowanym przez CKS i T Gniewino. Skład kabaretu: Barbara Kajzer, Danuta Gulda, Genowefa Kohnke, Barbara Wyka, Wojciech Wyka, Waldemar Falkiewicz.

Na zakończenie spektaklu członkowie zespołu „SENIOR-I-TA” zaprosili osoby które czują aktorska pasję do udziału w ich próbach i kolejnych spektaklach.
M.K.

Skip to content