Zaznacz stronę

OSP Reda zwycięzcą VII Pomorskich Mistrzostw w Ratownictwie Ochotniczych Jednostek Ratowniczych

24-11-2015 | Aktualności

Wypadek na gospodarstwie rolnym, przygniecenie przez quada, poszkodowany na dachu samochodu… to tylko niektóre sytuacje z którymi w miniony weekend zmierzyli się uczestnicy VII Pomorskich Mistrzostw w Ratownictwie Ochotniczych Jednostek Ratowniczych.

Zawody zostały zorganizowane przez Grupę Ratownictwa PCK Wejherowo działającą przy Oddziale Rejonowym PCK w Wejherowie. Wszystko to dzięki wsparciu wielu instytucji m.in. Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Gminy Wejherowo, Urzędowi Gminy Gniewino, Urzędowi miasta Reda, firmie Spencer.

Tym razem na terenie gminy Gniewino pojawiło się 12 jednostek ratowniczych z terenu całej Polski. Byli wśród nich reprezentanci ochotniczych straży pożarnych, wodnego ochotniczego pogotowia ratunkowego, grup ratownictwa PCK i wiele innych.

Na uczestników czekało 12 zadań, wśród nich zdarzenia ratownicze, test sprawnościowy, test teoretyczny i zadania rozrywkowe. Rywalizacja była zacięta, ale po kilku godzinach ciężkiej pracy wyłoniono zwycięzców:

I miejsce OSP Reda

II miejsce Grupa Ratownictwa PCK Koszalin

III miejsce Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdyni

Jednak nie to było najważniejsze. To właśnie możliwość spotkania, ćwiczeń, wymiany doświadczeń, spędzenia czasu w doskonałym gronie zachęciła ratowników do tak licznego przybycia.

Serdecznie gratulujemy!

tekst: Monika Sikora, szef GR PCK Wejherowo

Medtura 2015 - (10) Medtura 2015 - (91) Medtura 2015 - (107)

Skip to content