Zaznacz stronę

Inauguracja Młodzieżowej Rady Miejskiej

30-12-2015 | Aktualności, Galeria, Galeria 2015, Młodzieżowa Rada Miasta

Dnia 30.12.2015 roku w Urzędzie Miasta w Redzie odbyło się inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie. Składa się ona z 15 młodych ludzi, mieszkańców Redy. Po sześciu wybranych zostało przez samorządy uczniowskie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Redzie. Troje z nich to przedstawiciele uczniów szkół średnich, wyłonieni w konkursie na pomysł działania na rzecz młodzieży w mieście.

Spotkanie otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej w Redzie Kazimierz Okrój, a następnie wraz z Burmistrzem Krzysztofem Krzemińskim wręczyli akty wyboru na młodzieżowych radnych. Panowie podziękowali za przygotowanie projektu Młodzieżowej Rady i wdrożenie go w życie pani Sekretarz Miasta Hannie Janiak i przewodniczącemu Komisji Oświaty Rady Miejskiej Łukaszowi Kamińskiemu, który został też koordynatorem projektu.

Pan Przewodniczący Okrój przekazał wówczas prowadzenie obrad najstarszemu wiekiem Błażejowi Dzieniszowi, który poprowadził dalszą część spotkania. Młodzieżowa Rada ustaliła wstępny harmonogram swoich spotkań, zaangażowanie w miejski finał WOŚP oraz sprawnej komunikacji między sobą.

Na spotkaniu obecni byli również pani wiceburmistrz Halina Grzeszczuk, radni Karolina Bochan i Krystian Melzer oraz wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 pani Estera Miotk.

Obecny skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie przedstawia się następująco:

 1. Bach Grzegorz
 2. Bach Julia
 3. Bistram Wiktoria
 4. Dzienisz Błażej
 5. Grunwald Daniel
 6. Klóskowska Natalia
 7. Michalska Agata
 8. Niziński Wojciech
 9. Nowak Bartosz
 10. Rejnów Julita
 11. Rutkowski Przemysław
 12. Skrzypski Jakub
 13. Sokołowski Kamil
 14. Trocki Kamil
 15. Wenta Wiktoria

 

Skip to content