Zaznacz stronę

Święto Niepodległości w Redzie

12-11-2015 | Galeria, Galeria 2015

Msza święta, młodzież w mundurach, harcerze, liczne delegacje, mieszkańcy, zabytkowe wozy wojskowe, czołg, parada i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Miejskim Domu Kultury – tak świętowano w Redzie 11 listopada 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Gromadzimy się tu w Redzie, przed Kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, pod tablicami upamiętniającymi tych, którzy oddali swe życie za ojczyznę. Poświęcili to co najcenniejsze w obronie kraju, polskości i przynależności do Kaszub, do wolnej Polski. Spójrzmy na te nazwiska, to nasi lokalni bohaterowie, których zasługi zawsze przywołujemy w Święto Niepodległości…” – powiedział tuż po mszy świętej za Ojczyznę Burmistrz Miasta Krzysztof Krzemiński. Następnie liczne delegacje złożyły kwiaty pod tablicami upamiętniającymi poległych mieszkańców Redy, a tuż po tym odbyła się pierwsza redzka parada niepodległości, której towarzyszyły pojazdy wojskowe. Dalsza część uroczystości odbyła się w Fabryce Kultury, gdzie można było obejrzeć przedstawienie „Pro Bono”, wystawę Gryf Pomorski, zjeść gorący oraz słodki poczęstunek oraz wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne.

Tegoroczne Obchody Dnia Niepodległości w Redzie zorganizowane zostały przez Urząd Miasta w Redzie, Miejski Dom Kultury w Redzie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie.

Zachęcamy do obejrzenia galerii oraz materiału TTM z tego wydarzenia.

http://telewizjattm.pl/dzien/2015-11-11/35976-swieto-niepodleglosci-w-redzie.html?play=on

Skip to content