Zaznacz stronę

Spotkanie z Konsulem Generalnym Chin w Gdańsku z okazji 65- lecia utworzenia ChRL

02-10-2014 | Aktualności

kONSUL cHIN2 na FBWe wtorek 30 września br. Zastępca Burmistrza Miasta Redy Pani Teresa Kania wraz z Sekretarzem Miasta Panią Hanną Janiak oraz pracownikiem ds. Promocji i Rozwoju wzięła udział w przyjęciu z okazji Święta Narodowego 65 – lecia utworzenia ChRL wydanego przez Konsulat Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku. Dokładnie 1 października 2014 r. przypada 65. rocznica utworzenia ChRL. Właśnie 65 lat temu, Przewodniczący Mao Zedong, ówczesny Prezes Centralnego Rządu Ludowego (premier), proklamował, na Placu Tien An Men w Pekinie, utworzenie Chińskiej Republiki Ludowej.
Konsulat w Gdańsku obejmuje województwa pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie oraz warmińsko-mazurskie. Pani Liu Yuanyuan objęła urząd konsula generalnego pod koniec 2012 roku – jest już piętnastym konsulem generalnym Chin w Gdańsku i … jedyną kobietą.
Pani Konsul była gościem Burmistrza Miasta Redy w Urzędzie Miasta w marcu br. Wizyta ta dotyczyła nawiązania przyszłej współpracy pomiędzy jednym z południowo – zachodnich rejonów Chin z regionem naszych pięknych Kaszub.

– Pomorskie jest bardzo ważnym partnerem Chin – stwierdziła pani konsul. – W 1985 r. województwo pomorskie nawiązało kontakty z Szanghajem. Współpraca jest bardzo owocna, zarówno w dziedzinie kulturalnej, gospodarczej, jak i naukowej. Pani Konsul jest zachwycona i żywo zainteresowana kulturą Kaszubską.

Skip to content