Zaznacz stronę

Spotkanie z Konsul Generalną ChRL w Gdańsku

18-03-2014 | Aktualności, Galeria, Galeria 2014

W dniu 18 marca 2014 r. Burmistrz Miasta Redy gościł w Urzędzie Miasta Konsul Generalną Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku Liu Yuanyuan. Wizyta miała charakter kurtuazyjny i dotyczyła nawiązania przyszłej współpracy pomiędzy jednym z południowo – zachodnich rejonów Chin z regionem naszych pięknych Kaszub. Konsulat w Gdańsku obejmuje województwa pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie oraz warmińsko-mazurskie. Pani Liu Yuanyuan objęła urząd konsula generalnego pod koniec 2012 roku – jest już piętnastym konsulem generalnym Chin w Gdańsku i … jedyną kobietą.

Liu Yuanyuan jest doktorem filozofii. Karierę dyplomatyczną rozpoczęła w 1976 r. w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Socjalistycznej Republice Czechosłowackiej. Pracowała także w Departamencie Ministerstwa Spraw Zagranicznych ds. Europy Socjalistycznej i Departamencie ds. Stosunków Europy i Azji Centralnej. Pełniła funkcję radcy w Ambasadach Słowacji, Czech i Estonii.

To spotkanie przygotuje grunt pod przyszłe rozmowy, gdyż Pani Konsul na koniec wizyty powiedziała, że było to pierwsze, lecz nie ostatnie spotkanie z Panem Burmistrzem, gdyż mają wiele wspólnych tematów do omówienia, w szczególności z uwagi na doświadczenie Burmistrza w energetyce jądrowej, która również interesuje Panią Konsul.

Foto: Iwona Miklewska-Szczygieł

Skip to content