Zaznacz stronę

Kampania Płatnik

29-12-2014 | Aktualności

Od 1 stycznia 2015 r. wprowadzone zostaną zmiany w przepisach dotyczących sposobu przesyłania do Urzędów Skarbowych dokumentów takich jak: PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1, IFT-3, PIT-40, PIT-4R, PIT-8AR.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wejherowie informuje, iż prowadzone zmiany nakładają na płatników i inne podmioty niepełniące funkcji płatnika, które mają obowiązek sporządzania i przekazywania informacji o dochodach osób fizycznych nowy, wyłącznie elektroniczny sposób przesyłania do urzędów skarbowych deklaracji, informacji i rocznych obliczeń podatku za osoby fizyczne np. za pracowników. W praktyce formularze te powinny być przesyłane do US-ów w formie dokumentu elektronicznego opatrzonego podpisem elektronicznym. Nowelizacja ustawy nakłada nowe obowiązki m.in. według kryterium, czy płatnicy sporządzają i przekazują imienne informacje o wysokości dochodów podatników podatku dla więcej lub nie więcej niż pięciu podatników (osób fizycznych) i w zależności od tego, czy tych informacji w ich imieniu nie składa biuro rachunkowe.

Więcej informacji na www.portalpodatkowy.mf.gov.pl w zakładce Dla płatników.

 

Dodatkowo pracownicy Krajowej Informacji Podatkowej służą pomocą od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00 pod nr tel. 801-055-055 lub (22) 330-0330.

Płatniku PIT - koniec z tymi papierami

Skip to content