Burmistrz Miasta Redy – mgr Mateusz Richert

Fot.anita Romańska — KopiaMateusz Richert od 1990 roku mieszkaniec Redy, Kaszub od pokoleń, tata 2 dzieci, pasjonat literatury faktu. Radny dwóch kadencji. Od 5 lat szef Komisji Przestrzennej. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego: gospodarki przestrzennej, geografii i podyplomowych studiów z morskiej energetyki wiatrowej. Generalny projektant w Pomorskim Biurze Planowania Regionalnego w Gdańsku, współautor szeregu publikacji (np. planu zagospodarowania województwa pomorskiego, opracowań eksperckich dla kolei PKM, prognoz dla programów i funduszy rozwojowych, w tym unijnych) i dokumentów strategicznych dla gmin. Reprezentant interesów województwa i pomorskich gmin w kontakcie z przedstawicielami spółek państwowych (Polskie Elektrownie Jądrowe, KGHM, Polskie Sieci Elektroenergetyczne). Aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności, jest otwarty na potrzeby mieszkańców, pełen świeżych pomysłów i zapału do działania.

Mateusz Richert Burmistrz Miasta Redy kadencji 2024-2029

Burmistrz Miasta przyjmuje interesantów w czwartki w godz. 14.00 – 18.00 (po wcześniejszym telefonicznym lub osobistym umówieniu się na spotkanie.)

Tel. 58 678-80-23 Fax 58 678-31-24 e-mail burmistrz@reda.pl

Pytania do burmistrza