SZCZEPIENIA PRZECIWKO WIRUSOWI BRODAWCZAKA LUDZKIEGO (HPV)

22-01-2021 | Aktualności, Aktualności Oświatowe

W związku z realizacją w latach 2020 – 2021  gminnego programu zdrowotnego pod nazwą „Program przeciwdziałania rakowi szyjki macicy w Gminie Miasta Redy” informujemy, iż od dnia 4 stycznia 2021 r. do szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) mogą przystąpić dziewczęta urodzone w 2008 roku i zameldowane w Redzie.

Jednocześnie przypominamy, iż trwają szczepienia dziewcząt urodzonych w 2007 roku.

Szczepienia, które są dobrowolne i obejmują dwukrotne podanie szczepionki, odbywają się w punkcie szczepień  NZOZ Śródmieście w Redzie przy ul. Osadniczej 5. Na wizytę należy umówić się telefonicznie pod numerem 58 742 37 80.

W związku z tym, iż drugie szczepienie wykonywane jest 6 miesięcy po przyjęciu pierwszej dawki, na przyjęcie drugiej dawki należy zgłosić się  nie później niż do dnia 30 czerwca 2021 r.

Program przeciwdziałania rakowi szyjki macicy w Gminie Miasto Reda