Pomoc dla firm !Pomorskie. – tu warto zajrzeć

16-04-2020 | Aktualności, Koronawirus - Informacje

Samorząd Województwa Pomorskiego uruchomił stronę internetową dla przedsiębiorców i firm z naszego regionu, które zostały dotknięte skutkami epidemii. Strona ma być narzędziem skupiającym informacje o wszystkich formach dostępnego obecnie wsparcia. Strona jest dostępna pod adresem pomocdlafirm.pomorskie.eu

W wyniku epidemii i nieuniknionych decyzji administracyjnych przedsiębiorstwa znalazły się trudnym położeniu. Aby wspomóc biznes w przetrwaniu w tych trudnych czasach, Samorząd Województwa Pomorskiego  stworzył kompleksową platformę informacyjną zawierającą wiedzę na temat obecnie oferowanego wsparcia – zarówno na poziomie samorządowym, jak i rządowym. Staraliśmy się przygotować narzędzie praktyczne i przejrzyste z perspektywy optyki firmy, która szuka konkretnej pomocy.

Na stronie dostępne są informacje na temat wsparcia  dla firm oferowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w postaci dopłat do wynagrodzeń pracowniczych w okresie przestoju ekonomicznego lub obniżonego wymiaru czasu pracy  w sytuacji spadku obrotów gospodarczych. Strona pomocdlafirm.pomorskie.eu to również miejsce, gdzie można uzyskać informacje jak skorzystać ze wparcia oferowanego przez Pomorski Fundusz Pożyczkowy oraz Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych m.in. w ramach środków w wysokości 80 mln zł wygospodarowanych przez samorząd województwa dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Środki te pomogą ograniczyć społeczne i gospodarcze straty związane z epidemią COVID-19, ze skutkami której borykają się pomorscy przedsiębiorcy oraz ich pracownicy.

Poprzez stronę istnieje możliwość wyszukania dedykowanego wsparcia dla przedsiębiorstw w zależności od wielkości, a także uzyskania informacji na temat instrumentów prawnych w zakresie wsparcia firm czy kancelarii prawnych i podatkowych, udzielających pomocy w zakresie wypełniania wniosków.

W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez pomorskie przedsiębiorstwa uruchomiono też na Facebooku specjalną „Tablicę Ogłoszeń Pomoc dla firm !Pomorskie. Tablica dedykowana jest przedsiębiorcom oferującym określone produkty np. z krótkim terminem przydatności oraz tym szukającym określonych produktów czy współpracy w zakresie uruchomienia konkretnej produkcji. Tablica ogłoszeń na Facebooku jest dostępna pod adresem: https://www.facebook.com/groups/1116442035388176

Zapraszamy serdecznie do aktywnego korzystania z nowej strony i rozpowszechnienia jej wśród potencjalnych zainteresowanych.