NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

22-01-2020 | Aktualności, Aktualności Oświatowe

31 grudnia 2019 r. w redzkich szkołach podstawowych zakończono realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3”, na który Gmina Miasto Reda w lat w latach 2017 – 2019 otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 zł. Warunkiem otrzymania ww. wsparcia było zapewnienie finansowego wkładu własnego, który wyniósł 15 000 zł.

Z przyznanych środków finansowych skorzystały wszystkie biblioteki szkolne, do których trafiło łącznie 3 665 nowych książek, przede wszystkim lektur i nowości wydawniczych.

Ponadto w szkołach, w ramach programu, zrealizowano szereg przedsięwzięć popularyzujących czytelnictwo, m. in. wspólne czytanie, wystawy księgozbioru, konkursy, lekcje biblioteczne, projekty edukacyjne.