Mieszkańcy Redy wyróżnieni podczas XV Dni Kultury Powiatu  Wejherowskiego

30-09-2019 | Aktualności, Galeria, Kultura I Rozrywka

W piątkowe popołudnie 27 września w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie odbyła się uroczysta gala  wieńcząca XV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia osobom zasłużonym dla kultury i sztuki w powiecie. Gali towarzyszyła wystawa malarstwa Beaty Zawal-Brzezińskiej oraz wystawa haftu Krystyny Wolf.

Wśród siedmiu osób wyróżnionych przez  Radę Powiatu Wejherowskiego medalem „Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego” znalazło się dwoje mieszkańców Redy. To Beata  Zawal – Brzezińska, absolwentka PWSSP (obecna ASP) w Gdańsku, malarka, nauczyciel SP 3 w Redzie, prezes Stowarzyszenia Kunszt w Redzie, pomysłodawczyni „Redzkich Impresji” oraz Tadeusz Buraczewski, absolwent Politechniki Gdańskiej, specjalista turbin wodnych, aktywny twórca polskiej sceny kabaretowej, współpracujący m.in. z Radiem Gdańsk, Radiem Eska Nord, lokalną prasą, twórca literatury satyrycznej.

GRATULUJEMY!

tekst: Michał Kaczmarek, fot.: Zygmunt Pałasz