Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Początek października to tradycyjnie początek roku akademickiego na wyższych uczelniach. Nie inaczej jest na uniwersytetach trzeciego wieku. W środę, 2.października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Derdowskiego zainaugurowano XXXI semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Redzie. W tym roku na zajęcia zapisało się ponad dwustu słuchaczy, czyli znacznie więcej niż w latach poprzednich. Zajęcia będą się odbywały głównie w bibliotece, lecz także w innych miejscach, szczegółowy harmonogram poniżej. Przewidziano także wyjazdy szkoleniowe. Po przedstawieniu przez panią dyrektor Biblioteki Bożenę Natzke spraw organizacyjnych, oficjalnego otwarcia semestru dokonał Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy. Wykład inauguracyjny z zakresu kulturoznawstwa pt. Porównanie monoteistycznych religii (judaizm, chrześcijaństwo, islam)”, wygłosiła dr Ewa PolińskaMackiewicz.

PLAN ZAJĘĆ UTW ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

WYKAZ GN.34.2019 WYKAZ GN.34.2019
Redzianie! Do urn! Redzianie! Do urn!
WYKAZ GN.33.2019 WYKAZ GN.33.2019