Dziś ostatni dzień głosowania na Budżet Obywatelski!

23-09-2019 | Aktualności

Prawie 27 mln zł przeznaczy dziewięć pomorskich samorządów na realizację budżetu obywatelskiego na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot. Dzięki temu mieszkańcy miast, gmin, albo dzielnic sami zdecydują, na co przekazać wydatki z lokalnych budżetów. Głosowanie na ponad 550 wybranych projektów odbywa się od 9 do 23 września w Gdańsku, Sopocie, Pruszczu Gdańskim, Redzie, Rumi, Wejherowie, Władysławowie, Pucku i Żukowie.

Po co mieszkańcom Budżet Obywatelski?

Budżet obywatelski to wydzielona część budżetu miasta, o której przeznaczeniu decydują mieszkańcy. Dzięki temu mają realną szansę na realizację własnych pomysłów i zmianę wizerunku swojego otoczenia. Budżet obywatelski zachęcił do działania bardzo wielu mieszkańców, którzy angażują się we wszystkie etapy powstawania i promocji zgłaszanych przez siebie projektów. Mieszkańcy mają szansę wymyślić, zaproponować i zagłosować na najlepszy ich zdaniem projekt. Budżet obywatelski to forma konsultacji społecznych i szerokiego pola do współpracy między władzami samorządowymi a wspólnotą mieszańców.

Budżet obywatelski w OMGGS w liczbach
139 projektów wybranych do realizacji w ubiegłym roku
454 projekty wybrane do realizacji w ostatnich trzech latach
556 projektów poddanych pod głosowanie w tym roku
2130 liczba projektów poddanych pod głosowania od 2016 roku
150 000 osób zaangażowanych w głosowanie nad projektami przez ostatnie dwa lata
27 000 000 zł na realizację projektów w przyszłym roku
84 000 000 zł na realizację projektów przez ostatnie cztery lata
Dziś już ostatni dzień głosowania.
Zagłosuj i wybierz swój projekt!
Głosowanie trwa do 23 września do godziny 23:59.
Szczegóły dotyczące projektów i głosowania na stronie www.bowmetropolii.pl.